„Perla” lui Gigi Becali a marcat și are planuri mărețe: „Dorința mea e să ajung cel mai bun din România”

Andrei Nicolae Publicat: 16 decembrie 2025, 8:33

Comentarii
„Perla lui Gigi Becali a marcat și are planuri mărețe: „Dorința mea e să ajung cel mai bun din România

Alexandru Stoian, în timpul unui meci pentru FCSB / Sport Pictures

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

FCSB a învins-o pe Unirea Slobozia în etapa cu numărul 20 din Liga 1, iar unul dintre marcatorii din meciul de la Clinceni a fost Alexandru Stoian, cel considerat de Gigi Becali noua „perlă” a echipei. După ce a înscris chiar în ziua în care a împlinit 18 ani, atacantul a venit la interviu și a dezvăluit care este visul său extrem de îndrăzneț.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Alexandru Stoian s-a arătat în primul rând extrem de fericit pentru golul marcat pe final de meci. În minutul 90+5 al duelului de la Clinceni, un jucător al Unirii Slobozia a încercat să degajeze balonul aflat în careu, însă l-a lovit pe Florin Tănase în piept, iar mingea a ricoșat chiar la picioarele puștiului roș-albaștrilor, care a înscris.

Alexandru Stoian visează să fie cel mai bun din România

Când a vorbit la interviu despre ce își dorește odată cu împlinirea vârstei de 18 ani, Stoian nu s-a ferit să mărturisească ce vis are, și anume să devină cel mai bun jucător din România. „Perla” lui Becali a mers mai departe și a îndrăznit să spună că și-ar dori să fie chiar cel mai bun din întreaga lume.

Mă bucur că am reușit să marchez, este un cadou foarte frumos pe care mi l-am făcut. Chiar dacă am ratat, m-a ajutat Dumnezeu și am marcat până la urmă. Sunt fericit că reușesc să înscriu, am împlinit și 18 ani, trebuie să am grijă.

Sper să mă ajute Dumnezeu să nu am accidentări. La 18 ani, dorința mea este să ajung cel mai bun fotbalist din România și, poate, din lume.

Reclamă
Reclamă

Este visul meu de mic copil să marchez cu Rapid. Urmează un meci greu, cu o echipă bună, și sperăm să câștigăm„, a spus Alexandru Stoian, potrivit primasport.ro.

Transferat de FCSB de la Farul în ianuarie 2025, Stoian a adunat patru goluri și un assist în acest sezon.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

În ce competiţie europeană va juca Universitatea Craiova în toamnă?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:37

Carlos Sainz a dat lovitura! Spaniolul a semnat un nou contract şi va încasa o sumă colosală

22:26

Concordia Chiajna – Oţelul Galaţi 5-1. Umilinţă totală în Cupa României. Ilfovenii au făcut show şi s-au calificat în grupe

22:04

Sorana Cîrstea, eliminată în optimi la Cincinnati! Românca, învinsă în trei seturi de locul 3 mondial

21:59

Un suporter de la Hapoel Beer Sheva, prin cu zeci de obiecte pirotehnice înaintea meciului din Giuleşti

21:16

Veste cruntă pentru Luis Enrique: 3 etape de suspendare pentru starul lui PSG

20:57

Mihai Stoica a reacţionat, după ce Adrian Mutu l-a făcut praf pe Octavian Popescu: „Cam dur. E copilul meu”

1 Ce lovitură! Un atacant cu 11 goluri în 10 meciuri vine în Liga 1 2 Jamal Musiala a leșinat din nou! Clipe de coșmar în decurs de câteva zile pentru starul lui Bayern Munchen 3 Singurul jucător criticat de Gigi Becali după victoria dramatică a FCSB-ului: „Vrea să fie şmecher” 4 Foto„Am divorțat de cea mai frumoasă femeie de pe planetă!” Adevărul a ieșit la iveală abia acum! 5 Ce suspendare a primit Daniel Pancu, după ce a fost eliminat în Rapid – Dinamo 0-1 6 E gata! Ioan Varga renunță la CFR Cluj și a anunțat numele noului președinte: „Mi-a ajuns și m-am săturat!”
Citește și