Închide meniul

Gigi Becali, noi donații impresionante în plină pandemie: ”Spuneau oamenii că nu mai au unde să stea”

Antena Sport Publicat: 12 aprilie 2020, 7:05

Comentarii
Gigi Becali, noi donații impresionante în plină pandemie: ”Spuneau oamenii că nu mai au unde să stea”

Gigi Becali, noi donații impresionante pentru Spitalul "Matei Balș"

Gigi Becali a făcut încă o serie de donații în plină criză provocată de epidemia de coronavirus.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Am donat şi la Spitalul Balş. Spuneau oamenii că nu mai au unde să stea. Făceau teste şi stăteau în picioare. Am dus o sută de scaune şi nu ştiu câte mese şi paturi. Am dat şi 40 de televizoare, telefoane. Am dat vreo 13.000 de euro doar pentru calculatoare şi 20.000 de euro pentru un mare scanner.

Fata domnului Adrian Streinu Cercel a făcut o listă cu ce era nevoie”, a spus Gigi Becali pentru Fanatik.

Gigi Becali aduce 120.000 de pastile de Arbidol în România

Gigi Becali a mai spus că cele 120.000 de pastile de Arbidol vor ajunge în România, după ce a primit aprobarea de la autorități.

Am plătit 120.000 de pastile de antidot din Rusia şi nu le puteam primi dacă nu aveam astăzi (n.r. – sâmbătă) aprobarea de la Minister. Acum am primit aprobarea. Pastilele vin din Rusia, le-am plătit, trebuie sa ajungă 120.000 de pastile de antidot.

Reclamă
Reclamă

E un medicament pe care l-am plătit. Nu este acreditat de Uniunea Europeană, dar poate fi adus. Eu fac totul gratuit. Am luat medicamentul şi îl dau gratuit la Matei Balş. Ei distribuie mai departe unde e nevoie. Cu toată averea mea, eu vreau să ajut oamenii”, a mai spus Gigi Becali.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
1:02
Cristi Chivu, reacție dură după penalty-ul controversat primit de Liverpool în victoria cu Inter: „Să înțeleagă!”
0:52
“Un penalty scandalos, o ruşine” Cea mai dură reacţie după Inter – Liverpool 0-1, meci decis după un final încins
0:29
Nota primită de Cristi Chivu după ce Inter a pierdut cu Liverpool. Verdictul dat de italieni
0:23
„Senzațional”. Italienii au „luat foc” după penalty-ul primit de Liverpool în meciul cu Interul lui Cristi Chivu
0:10
VIDEOSuporterii lui Eintracht Frankfurt au făcut prăpăd pe Camp Nou! Cum s-au comportat nemții în Champions League
0:00
Inter – Liverpool 0-1. Eșec dramatic pentru Cristi Chivu, după ce englezii au marcat dintr-un penalty controversat
1 Dorinel Munteanu a revenit în Liga 1! „Neamțul” a semnat pe un an și jumătate 2 Universitatea Craiova, ofertă de “multe, multe milioane de euro” pentru un jucător. Rotaru a dat răspunsul pe loc 3 Gigi Becali a confirmat transferul lui Kevin Ciubotaru la FCSB. Suma plătită pentru jucătorul dorit și de Rapid 4 Scandal în fotbalul românesc. FRF investighează un meci suspect de blat cu scenariul “2 pauză / 1 final” 5 Dezastru la un club de tradiție din România! Jucătorii refuză să facă deplasarea 6 Ce a putut spune Alexandru Musi de faţă cu Gigi Becali, Mihai Stoica, Florin Tănase sau Daniel Bîrligea
Citește și