Închide meniul

După trei transferuri picate, Gigi Becali forţează aducerea unui român dorit şi de Galatasaray

Radu Constantin Publicat: 9 ianuarie 2026, 20:21

Comentarii

Gigi Becali nu mai vrea să dea nume de fotbalişti cu care se află în negocieri, dar pe lista FCSB de achiziţii s-ar afla şi Umit Akdag, jucător de care s-a interesat inclusiv Galatasaray.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Întrebat de el, Becali s-a rezumat să spună: “Când spun eu ceva, a doua zi, pac-pac. Nu este ăla”, evitând să spună clar fotbalistul pe care îl vrea. Latifundiarul a povestit apoi că un transfer a picat pentru că a dat detalii în presă: ”Să vă spun ceva. După ce am zis că îl luăm, că e mai bun ca Șut, că e noul Rădoi, impresarul zice: `Stai, domn`e, că nu e vorba de 500.000, că mai e vorba de un alt club, care vrea și ăla 500.000`. De acum încolo, nu o să mai vorbesc decât când o să fie faptul împlinit. Nu mai spun nimic decât după ce se rezolvă treaba. A căzut transferul, ce să facem… Vorbisem, era stabilit, dar a căzut. Cu jucătorul ne-am înțeles. Impresarul știe, că am vorbit cu el”, a spus Gigi Becali, la Digi Sport.

Becali a mai dezvăluit că Lameira și Joao Paulo nu sunt pe placul antrenorilor şi cei doi nu se vor transfera la FCSB. ”Trebuie să luăm unul (n.r.- un închizător), neapărat. Nu vor ei din campionat. Eu i-am vrut pe cei de la Galați (n.r.- Lameira și Joao Paulo). Pintilii și MM nu-i vor, au zis că nu-s mai buni decât Lixandru și Chiricheș”, a mai afirmat Becali.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

E o pierdere pentru FCSB plecarea lui Adrian Şut?
Loading ... Loading ...
Citește și:
22:38
Când își prezintă echipele din Formula 1 monoposturile pentru sezonul 2026? Calendarul complet
22:35
UPDATEDennis Man, gol și pasă de gol în PSV – Excelsior! Românul este pe val în Olanda
21:51
LIVE VIDEONew York Rangers – Boston Bruins 2-7. Duel tare în TD Garden
21:48
Moment halucinant în Liga Florilor! Gheorghe Tadici s-a răstit la un polițist intrat pe teren să-l calmeze
21:33
Salariu de 5 milioane de euro din Germania pentru Radu Drăgușin. Decizia luată de român
21:32
Marius Șumudică, eșec la debutul pe banca celor de la Al-Okhdood. Echipa românului nu a șutat pe poartă
1 Nicolae Stanciu, mesaj în miez de noapte după ce a ratat un penalty în minutul 90+9 în AC Milan – Genoa 2 Motivul pentru care Dinamo a renunţat la transferul atacantului român care marchează “la foc automat”! 3 Fost fotbalist de la FCSB, relaţie cu Elena Ionescu. E diferenţă de 13 ani între ei 4 FotoCine este viitoarea soţie a lui Adi Vasile. Prezentatorul de la Survivor România se iubeşte cu o brunetă focoasă 5 Transfer la Dinamo. Românul de la AC Milan semnează cu “câinii” 6 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Man. City, mutare de 75 milioane de euro
Citește și