1,2 milioane de euro pentru Karamoko. Ce a decis Dinamo

Radu Constantin Publicat: 19 ianuarie 2026, 19:16

Comentarii
1,2 milioane de euro pentru Karamoko. Ce a decis Dinamo

Karamoko se bucură după un gol marcat pentru Dinamo / Sport Pictures

Venit gratis de la FC Copenhaga, Dinamo a dat lovitura cu Mamoudou Karamoko. În ceastă iarnă, jucătorul a avut mai multe oferte. Ultima a fost una tentantă, de 1,2 milioane de euro pentru Dinamo, dar a fost refuzată.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Andrei Nicolescu a vorbit despre transferul lui Karamoko și speră că va putea încasa chiar dublu în viitor.

”Am avut o ofertă de 1,2 milioane de euro pentru Karamoko și am refuzat-o. Nu a fost scrisă, dar a fost o discuție.

Mă rog și eu ca el să înțeleagă beneficiul pe care îl poate da colaborarea cu Kopic, asta cu etica muncii.

Dacă înțelege etica muncii, pe care Kopic știe să o transmită extraordinar, atunci valoarea lui se va dubla. Mai are contract încă 2 ani și jumătate cu noi”, a declarat Andrei Nicolescu, pentru fanatik.ro.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Va califica Gică Hagi România la EURO 2028?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:14 23 apr.

Barcelona – Celta Vigo, întrerupt 15 minute. Unui fan din tribune i s-a făcut rău

0:10 23 apr.

LIVE SCOREBarcelona – Celta Vigo 1-0. Radu, învins de Lamine Yamal din penalty. Lamine a părăsit terenul accidentat

23:57

Manchester City a învins-o pe Burnley şi e pe primul loc în Premier League! Criteriul la care o depăşeşte pe Arsenal

23:38

Ce surpriză: unde va ajunge Elias Charalambous după ce a refuzat-o pe FCSB

23:33

Lamine Yamal s-a accidentat după ce l-a învins pe Ionuţ Radu. S-a întins pe gazon şi a fost înlocuit

23:01

Andrei Nicolescu, îngrijorat înaintea semifinalei cu Univ. Craiova: „Pentru mine e un pic ciudat”

1 De asta a ajuns Chivu un zeu la Inter! Răspunsul genial când a fost întrebat de scandările fanilor 2 El este antrenorul care „ar face o bijuterie din FCSB”. Înlocuitorul lui Mirel Rădoi activează în Liga 1 3 “Nu mai fac ca pe vremuri!” Gigi Becali schimbă abordarea la FCSB, după ce a fost refuzat de Charalambous: “Gata” 4 Chivu, răspuns de mare antrenor când a fost comparat cu Mourinho după nebunia din Cupă: “Sunt doar Cristian” 5 Dinamo n-a scăpat de ce îi era mai frică. Lovitura confirmată de Zeljko Kopic înainte de meciul cu Univ. Craiova 6 Elias Charalambous nu vine la FCSB! Cipriotul, răspuns clar pentru Gigi Becali
Citește și