Prima reacție a lui Radu Drăgușin după ce a jucat 70 de secunde în Burnley – Tottenham: “Aceeași dedicare”

Andrei Nicolae Publicat: 25 ianuarie 2026, 8:21

Comentarii
Prima reacție a lui Radu Drăgușin după ce a jucat 70 de secunde în Burnley – Tottenham: Aceeași dedicare

Radu Drăgușin, înainte de un meci / Profimedia

Radu Drăgușin a venit cu un mesaj pe rețelele sociale la scurt timp după ce a evoluat puțin peste un minut în meciul încheiat la egalitate între Burnley și Tottenham, scor 2-2. Pe final, Cristian Romero a resimțit dureri, iar stoperul român a intrat în locul său și a adunat în total 70 de secunde de joc.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Drăgușin a tot fost asociat cu o plecare de la Tottenham în ultima perioadă, iar Thomas Frank a confirmat și el indirect că fundașul de 23 de ani nu mai intră în planurile sale. Antrenorul danez l-a lăsat din nou pe bancă pe stoperul “tricolor” în deplasarea de la Burnley, iar dacă Romero nu ar fi trebuit să iasă afară de pe teren, fotbalistul român nici nu ar fi pășit pe gazon.

Radu Drăgușin, mesaj de luptă după Burnley – Tottenham 2-2

Deși singura sa realizare în cele 70 de secunde a fost o intervenție cu capul aproape de mijlocul terenului, Drăgușin a ținut să transmită un mesaj pe rețelele sociale. Fundașul român a dezvăluit că indiferent de cât de mult sau puțin va sta pe teren, el va da totul pentru echipa sa.

Un minut sau 90 de minute. Aceeași dedicare. Aceeași mentalitate“, a scris fundașul român pe rețelele sociale, la secțiunea “Stories”.

Mesajul postat de Radu Drăgușin / Instagram Story @radudragusin3
Mesajul postat de Radu Drăgușin / Instagram Story @radudragusin3

Pentru Drăgușin, minutul bifat pe Turf Moor a reprezentat prima sa apariție pentru Tottenham de aproape o lună încoace și în total a doua de când și-a revenit după accidentarea la ligamentul încrucișat. Prima a fost la partida contra celor de la Crystal Palace, când a fost introdus tot pe final.

Reclamă
Reclamă

Rămâne de văzut care va fi viitorul lui Radu Drăgușin, ținând cont că mai multe echipe sunt pe urmele sale, iar șansele să rămână la nord-londonezi sunt din ce în ce mai mici.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Trebuia anulat golul marcat de Claudiu Petrila, în Rapid - Dinamo 3-2?
Loading ... Loading ...
Citește și:
20:00

Andrei Nicolescu dă vina pe Rapid pentru bannerele rasiste ale galeriei lui Dinamo: “Știți cum se organizează?”

19:54

Portarul celor la Unirea Slobozia a părăsit interviul în lacrimi: “Îmi cer scuze faţă de băieţi”

19:39

Cât costă biletele la finala UEFA Champions League de la Budapesta? UEFA face anunţul

19:26

Situația inedită în care a ajuns Inter după suspendarea lui Chivu. Cine ar putea fi pe bancă la următorul meci

19:26

FC Botoșani – Unirea Slobozia 3-2. Marius Croitoru, victorie fantastică la debut. „Remontada” în fața lui Niculescu

19:15

CSM București – Gloria Bistrița 18-21. Victorie uriașă pentru fetele antrenate de Carlos Viver în lupta la titlu

1 Decizia luată de UEFA în privinţa lui Istvan Kovacs, după gafa uriaşă din Rapid – Dinamo 3-2 2 Ce surpriză! El este noul antrenor al Oţelului Galaţi! Va semna azi 3 Ce variante are conducerea Oțelului pentru înlocuirea lui Laszlo Balint. Doi antrenori pe lista gălățenilor 4 Suspendare uriașă pentru Istvan Kovacs. Ce i se pregătește arbitrului, după gafa din Rapid – Dinamo 5 VIDEOKimi Antonelli câștigă în premieră o cursă în F1, după o prestație magistrală în China. O nouă “dublă” Mercedes 6 Campionatul „nebun” din Europa unde toate cele 18 echipe încă au șanse la titlu: fostul lider a căzut pe locul 11!
Citește și