Două pierderi uriaşe pentru FCSB, înaintea meciului cu Oţelul. Jucătorii care nu vor evolua: “Sperăm să intervină Marijana”

Viviana Moraru Publicat: 6 februarie 2026, 11:29

Comentarii
Două pierderi uriaşe pentru FCSB, înaintea meciului cu Oţelul. Jucătorii care nu vor evolua: Sperăm să intervină Marijana

Jucătorii de la FCSB, în timpul unui meci/ Sport Pictures

FCSB a pierdut doi jucători, după victoria cu Botoşani, scor 2-1, din etapa a 25-a din Liga 1. Juri Cisotti şi Daniel Graovac s-au accidentat şi nu vor putea evolua în duelul din etapa următoare, cu Oţelul.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Daniel Graovac a fost schimbat la pauza partidei cu moldovenii, fiind trimis în locul lui Baba Alhassan. De cealaltă parte, Juri Cisotti a părăsit terenul în minutul 68, în locul lui intrând Daniel Bîrligea.

Două pierderi uriaşe pentru FCSB, înaintea meciului cu Oţelul: Juri Cisotti şi Daniel Graovac

Ambii jucători vor rata meciul “de foc” cu Oţelul, care se va disputa duminică, de la ora 20:00, la Galaţi, notează fanatik.ro. Mihai Stoica a oferit detalii despre Juri Cisotti şi Daniel Graovac, mărturisind că aceştia s-ar putea trata la “vraciul” Marijana Kovacevic.

“Nu este bine. Graovac şi Cisotti… Am văzut că nu au înţeles fanii schimbările, de ce a fost retras Lixandru… A fost retras pentru că s-a accidentat Graovac, în minutul 25. A jucat aşa şi ieşit la pauză.

Şi el şi Cisotti au probleme musculare. O să facă azi nişte teste şi să vedem cât vor lipsi. Graovac va lipsi 100% (n.r. cu Oţelul). Sperăm să poată interveni Marijana Kovacevic.

Reclamă
Reclamă

Cisotti clar s-a accidentat, tot probleme musculare, dar nu a fost examinat de medicul Flavian Arămitu. Nici Cisotti nu cred că va juca. E jucător exponenţial, dar şi o linie Miculescu, Olaru, Tănase este una solidă”, a declarat Mihai Stoica, conform fanatik.ro, după FCSB – Botoşani 2-1.

Totodată, Mihai Stoica a oferit declaraţii şi despre situaţia lui Siyabonga Ngezana, care a fost înlocuit în primul 11 de Daniel Graovac pe ultima sută de metri, înaintea meciului cu Botoşani.

“Ngezana a spus la încălzire că simte o durere în zona genunchiului şi nu este la 100%. Sperăm să fie 100% la Galaţi, că altfel avem ceva probleme”, a mai spus Mihai Stoica.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine va câştiga titlul în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:12

Olanda – Norvegia 2-1. Victorie la Amsterdam pentru „Portocala Mecanică”. Spectacol în Elveția – Germania. Rezultatele serii

23:43 27 mart.

VIDEOCalificările Marelui Premiu al Japoniei sunt sâmbătă, de la ora 07:45, pe Antena 3 CNN şi în AntenaPLAY

23:29 27 mart.

Ştefan Târnovanu, pe picior de plecare de la FCSB: “Se simte rău. Voi face o excepţie”

23:00 27 mart.

Naționala U21 a Angliei, aproape de o rușine istorică în preliminariile EURO 2027! A evitat eșecul în minutul 90

22:49 27 mart.

“Geniu absolut” Prima reuşită a lui Andreas Schjelderup la naţionala Norvegiei a fost un eurogol!

22:41 27 mart.

Sorin Cârțu a „urecheat” un tricolor după eșecul cu Turcia: „Trebuie să se adapteze la ceea ce îi cere antrenorul”

1 Mihai Stoica anunță o mutare de răsunet la FCSB: „Dacă reușim să îl aducem, va fi un mare transfer pentru noi” 2 Jucătorul făcut praf de Mihai Stoica după Turcia – România 1-0: “Iar era decar cu numărul 2” 3 Scenariu-şoc! Gică Hagi ar putea refuza naţionala României: “Dacă se întâmplă asta, nu mai vine” 4 Slovacia – Kosovo 3-4. Surpriză uriașă la Bratislava! Lista completă a echipelor calificate în finala barajului 5 Anunțul așteptat de toți fanii. Diego Simeone a decis unde va antrena sezonul viitor 6 Sârbii au luat foc când au văzut ce au făcut jucătorii kosovari în Slovacia: “E scandalos! Scene ruşinoase”
Citește și