Mihai Rotaru a suferit un accident la schi şi a ajuns de urgenţă în România. După numai o zi, patronul Universităţii Craiova a fost operat la Spitalul Municipal din Bucureşti.
Cătălin Cîrstoiu, medicul ortoped care este şi managerul spitalului, este cel care l-a operat pe Rotaru, iar intervenţia nu a avut parte de complicaţii.
Mihai Rotaru a fost operat
„Mihai Rotaru a fost operat astăzi de medicul Cătălin Cîrstoiu, la Spitalul Municipal. Totul a decurs bine, intervenția n-a fost una complicată”, a scris pe Instagram jurnalistul Emanuel Roşu.
Dacă iniţial s-a scris despre Rotaru că și-ar fi fracturat clavicula, dar şi mai multe coaste, ulterior Gică Craioveanu a spus că omul de afaceri are o singură problemă la umăr.
“Accidentul nu s-a întâmplat acum, ci sâmbăta trecută. Știam din weekend-ul trecut, dar nu este în niciun caz ceva periculos, grav. S-a lovit la umăr și se face din țânțar armăsar.
Nu știu dacă s-a operat din cauza căzăturii, pentru că el oricum, fiindcă merge deseori la schi, mai ales la Courchevel, a mai avut probleme în zona aia. Nu e cazul să speriem lumea, că nu este grav deloc, Doamne, iartă-mă!”, a spus Gică Craioveanu.
- Gigi Becali, anunțul momentului despre transferul lui Daniel Bîrligea în Italia
- Vlad Chiricheş şi-ar fi dorit ca derby-ul Dinamo – FCSB să se joace pe Arena Naţională: „40.000 de spectatori”
- Ce ghionion pentru Daniel Pancu şi Rapid! E OUT tot sezonul. Anunţul oficial
- Italienii detonează bomba! Daniel Bîrligea, pe lista unei echipe din Serie A
- Decizia luată de patron după ce fostul jucător de la FCSB a ajuns golgheterul Ligii 1



































