Fognini nu este de acord cu reprogramarea competiției de la Paris, care va fi la doar o săptămână după ce se va încheia US Openul.
Fabio Fognini: ”E periculos pentru sănătate!”
"Nu sunt de acord să joc la Roland Garros la doar o săptămâna după US Open. Este prea puțin timp să ne revenim. Cum vor face Rafa Nadal și Novak Djokovic, care ajung mereu in finală?
Cum vor intră pe teren patru săptămâni la rând? Și sunt meciuri de cinci seturi! E periculos pentru sănătate", a declarat Fognini.
Roland Garros va fi al doilea turneu de Mare Șlem din 2020, după Australian Open. Se va desfășura între 20 septembrie și 4 octombrie.
- Fognini, primul jucător care boicotează Roland Garros-ul
- Fognini nu e de acord cu reprogramarea turneului de la Paris
- Roland-Garros se va desfășura între 20 septembrie și 4 octombrie
- Europe Smash Sweden 2025 e live în AntenaPLAY (14-24 august)
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Sorana Cîrstea a defilat spre tabloul principal de la Cleveland! Calificare pentru româncă după ce a învins favorita nr. 2
- Jannik Sinner – Carlos Alcaraz e finala turneului de la Cincinnati!
- Carlos Alcaraz – Alexander Zverev, duel de senzaţie în semifinalele turneului de la Cincinnati
- Jannik Sinner, într-un club select după calificarea în semifinale la Cincinnati. Performanța obținută
- Sorana Cîrstea, eliminată în optimi la Cincinnati. Iga Swiatek i-a oprit parcursul lăudabil din SUA