Antena Sport a anunţat de ieri că Thomas Neubert nu mai vrea la FCSB şi şi-a dat demisia, acum este oficial! Preparatorul fizic nu a suportat decizia lui Mirel Rădoi, care nu l-a mai dorit la prima echipă, şi a părăsit de tot FCSB.
UPDATE: Meme Stoica a confirmat plecarea lui Thomas Neubert: “(n.r. – Neubert a plecat definitiv?) Da. Am semnat încetarea contractului”, a declarat Mihai Stoica, la Prima Sport.
………………
Thomas Neubert avea posibilitatea să mai activeze în cadrul clubului, dar preparatorul fizic a decis să întrerupă orice colaborare cu clubul patronat de Gigi Becali.
Cei care l-a “lucrat” pe Neubert a fost chiar Mihai Pintilii, care la plecare a ţinut să-i spună lui Mirel Rădoi că acesta nici nu venea la antrenamente! Cel care a povestit tot, cu lux de amănunte, a fost chiar Gigi Becali.
“A zis ‘Vreau să mă întâlnesc cu Mirel să îi spun mai multe lucruri’. ‘De ce nu îmi spui mie?’ ‘Sunt lucruri mici, de indisciplină, mici, dar care nu te interesează. Mici, detalii mici, dar care contează’. De exemplu, ăla, Neubert, are nu știu ce clinică de recuperare. Și cică ‘Domne, stai puțin, că nu am om aici și o să mai întârzii’. Doctorul nu vine în cantonament, nu stă cu echipa și alte chestii d-astea. Și a zis că i le spune lui Mirel, să le rezolve. Sunt chestii de indisciplină. Și de jucători, dar lucruri mici. A zis că nu avea rost să mai stea. Se enervase prea tare. El știa lucrurile, știa că nu mai merge”, a dezvăluit Gigi Becali, la Fanatik.
Neubert a lucrat pentru formația lui Gigi Becali în trei rânduri: 2012-2014, 2015-2016 și 2020-2026.
- Mihai Stoica a găsit antrenor pentru FCSB. Marea condiție pusă: „Dacă nu acceptă, îl tăiem de pe listă”
- Mihai Stoica a reacţionat, după comunicatul FRF: “Nu ne sucim noi că vreţi voi”! Ce a vorbit cu Gică Hagi
- Tensiuni uriașe la Rapid. Liderul Peluzei Nord a atacat conducerea clubului: „Habar n-au unde se află”
- Reacţia FRF după ce cluburile din Liga 1 au cerut amânarea cu o săptămână a startului sezonului următor!
- FC Argeș, gata să meargă la TAS după ce nu a primit licența de Europa. Anunțul lui Dani Coman: „Sunt șanse foarte mari”

































