Farul Constanța a avut un început bun de play-out, reușind să se impună cu scorul de 2-0 în disputa contra celor de la Petrolul Ploiești. Formația antrenată de Ianis Zicu și-a pierdut însă un jucător pe termen lung.
Francezul Lucas Pellegrini a suferit o accidentare teribilă în repriza a doua, iar verdictul este unul cât se poate de crunt pentru acesta: fractură de tibie.
Lucas Pellegrini, accidentare horror în Farul – Petrolul
Lucas Pellegrini a suferit o accidentare gravă în a doua repriză a partidei dintre Farul Constanța și Petrolul Ploiești, din prima etapă de play-out a Ligii 1.
Fundașul în vârstă de 25 de ani a suferit o fractură de tibie la piciorul stâng, după ce a comis un fault dur asupra lui Ricardinho și urmează să fie supus unei intervenții chirurgicale, urmând să lipsească de pe gazon în următoarele șase luni.
- Universitatea Craiova – Dinamo LIVE TEXT (21:00). Derby „de foc” în Bănie. Echipele probabile
- Rivalul din Liga 1 al lui Gigi Becali a făcut anunţul despre Elias Charalambous
- David Miculescu și-a cumpărat o mașină de lux. Octavian Popescu și-a însoțit colegul de la FCSB
- Ce se întâmplă cu Dennis Politic, după o nouă accidentare. Dorinel Munteanu a dat toate detaliile: „Să vedem dacă ne mai ajută”
- Andrei Nicolescu, anunț despre doi titulari de la Dinamo care ajung la final de contract. De ce depinde prelungirea

































