Închide meniul

Simona Halep, pusă să semneze un document controversat prin care își asumă și decesul

Antena Sport Publicat: 10 august 2020, 7:16

Comentarii
Simona Halep, pusă să semneze un document controversat prin care își asumă și decesul

Simona Halep ar putea avea parte de condiții grele la US Open

”Îmi asum din proprie inițiativă întreaga responsabilitate pentru orice risc, orice accidentare personală, inclusiv boli serioase sau moarte, ca urmare a prezenței mele în facilitățile turneului, indiferent că acestea sunt cauzate din neglijența organizatorilor sau altfel”, se arată într-un comunicat emis de americani.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Chiar dacă presa internațională a privit cu îndoială un asemenea document, există sportivi care nu sunt deranjați de existența lui. Jucătorii sunt obligați să semneze și pentru că nu vor da în judecată Federația Americană.

”Noi luăm fiecare decizie atunci când jucăm, legat de cât jucăm. Acest lucru va avea un anume efect asupra corpului nostru. Astfel, legat de deciziile luate față de Covi-19, lucrurile se află în același stadiu”, a spus Johanna Konta. 

Simona Halep nu știe dacă va ajunge la US Open

Cea mai bună performanţă a lui Halep la US Open a venit în 2015, atunci când a fost eliminată în semifinalele competiţiei de Flavia Pennetta, 1-6, 3-6. ”Simo” nu știe încă dacă va merge la Flushing Meadows.

“Cu siguranţă voi decide după acest turneu de la Praga. În SUA, condițiile sunt dure”, a spus Halep, citată de Reuters.

Reclamă
Reclamă

Din România, mai sunt acceptate direct Sorana Cîrstea, locul 75 WTA, Irina Begu, locul 81 WTA, Patricia Maria Ţig, locul 85 WTA, şi Mihaela Buzărnescu, locul 120 WTA.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul la piloţi în Formula 1, în 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:20
Calendarul Formula 1 2026! Sezonul începe cu Marele Premiu al Australiei, LIVE în Universul Antena
17:10
O nouă reacție din partea LPF după declarația controversată a lui Gino Iorgulescu: “Nu există și nu pot exista”
16:57
Ar însemna dezastrul! Ce sancțiune riscă Manchester City pentru cele 115 acuzații de infracțiuni financiare
16:53
Cine este Gabi Matei, jucătorul vizat în dosarul blaturilor din Liga a 3-a? FCSB îl vedea o mare speranță
16:40
Real Madrid – Benfica LIVE SCORE (22:00). Istvan Kovacs va conduce PSG – Monaco. Programul zilei din UEFA Champions League
16:19
Dani Coman îl face praf pe Gino Iorgulescu, după declarațiile liderului LPF: „Poate își face tricou cu FCSB și-l bagă Gigi”
1 Transfer la Universitatea Craiova. A fost anunţat oficial 2 Blaturi pentru pariuri în fotbalul românesc. Percheziţii în Bucureşti şi în şase judeţe 3 Meme Stoica, atac la dinamovişti: “O să se predea ca să nu intrăm noi în play-off?” Ce mesaj are pentru Kopic 4 Anunţul lui Giuseppe Marotta despre plecarea lui Cristi Chivu şi venirea lui Simeone 5 Gino Iorgulescu, declaraţie surprinzătoare: “Dacă FCSB nu ajunge în play-off, toate cluburile au de pierdut” 6 Marius Ştefănescu, aproape de revenirea în Liga 1 după ce a rămas fără echipă! Formaţia cu care negociază
Citește și