Mihai Stoica a dezvăluit că a primit o ofertă din Emiratele Arabe Unite, pentru a pleca de la FCSB. Președintele Consiliului de Administrație al campioanei a fost dorit în fotbalul din Golf în decembrie 2025.
MM a refuzat oferta primită și a ales să rămână lângă Gigi Becali, la FCSB. El a subliniat că nu a avut „curajul” necesar pentru a face un astfel de pas.
Mihai Stoica a primit ofertă pentru a pleca de la FCSB
Mihai Stoica a oferit declarații și despre plecarea lui Mirel Rădoi la Gaziantep. Oficialul campioanei a transmis că antrenorul a ales să dea curs propunerii turcilor, gândindu-se la cariera sa.
„Ideea e în felul următor: nu are nicio legătură comentariul pe care l-a făcut Gigi la adresa lui Chiricheş cu plecarea lui Rădoi! Mirel Rădoi a primit o ofertă de la Gaziantep şi a considerat că e un pas foarte mare pentru el în carieră dar să meargă acum, acum, nu în vară!
(Ţi se pare normal?) Ăăă..nu pot să-i încalţ pantofii ca să ştiu. Eu pot să vorbesc în numele meu, nu în numele altuia. Eu am avut ofertă să plec în Emirate în decembrie dar poate nu-s aşa curajos. Eu sunt mai fricos, probabil. Ştiam de oferta asta de miercurea trecută”, a declarat Mihai Stoica, conform primasport.ro.
Mirel Rădoi și-a încheiat al doilea mandat la FCSB după doar cinci meciuri, el preluând echipa la startul play-out-ului. În locul său este dorit Elias Charalambous, antrenor care a demisionat după ratarea play-off-ului.
- Gigi Becali, ultimele detalii despre noul antrenor de la FCSB: “El e norocosul”
- Lovitură pentru U Cluj în lupta la titlu. Cât va lipsi golgheterul Jovo Lukic, după accidentarea suferită la încălzire
- Gigi Becali s-a întâlnit cu Marius Şumudică. Patronul FCSB-ului l-a oprit în trafic pe antrenor: “O singură chestie mi-a zis”
- “Gigi a spus clar”. Jucătorul care e OUT de la FCSB. Anunţul lui Mihai Stoica
- Cristi Manea, uluit de ce a putut să spună Daniel Paraschiv: “Nu ştiu de ce s-a ajuns în situaţia asta”

































