EXCLUSIV

“Poză de Playboy!” Cristi Borcea a răbufnit când a văzut noua siglă a lui Dinamo: “O mare mizerie”

Alex Masgras Publicat: 5 mai 2026, 13:52

Comentarii
Poză de Playboy! Cristi Borcea a răbufnit când a văzut noua siglă a lui Dinamo: O mare mizerie

Cristi Borcea / AntenaSport

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Cristi Borcea, fostul conducător de la Dinamo, a avut o reacţie dură după ce formaţia din Ştefan cel Mare a anunţat că îşi va schimba sigla. Vestea nu a fost primită bine de fanii, foşti jucători sau conducători. Toţi contestă decizia clubului, iar Cristi Borcea a avut chiar o reacţie dură.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Conducerea a luat decizia de a schimba identitatea vizuală a clubului începând cu data de 1 iulie, anunțul fiind făcut chiar de Andrei Nicolescu, oficialul din Ștefan cel Mare.

Cristi Borcea, reacţie dură după ce a văzut noua siglă a lui Dinamo: “O mizerie şi atât”

Schimbarea nu este însă deloc pe placul lui Cristi Borcea, care a descris noua siglă ca fiind “o mare mizerie”.

“E o mare mizerie. O mizerie şi atât. Arată ca o poză de playboy”, a declarat Cristi Borcea, pentru Antena Sport.

Nici fanii lui Dinamo nu s-au lăsat mai prejos. La scurt timp după anunţul făcut de preşedintele “câinilor”, peluza a reacţionat dur.

Reclamă
Reclamă

Fanii l-au luat la țintă pe Andrei Nicolescu, cea mai vehementă reacție fiind publicată pe pagina oficială a Peluzei Cătălin Hîldan, acolo unde președintele clubului a fost asemănat cu un clovn.

“Astăzi, fostul președinte a spus ultima glumă”, au scris aceștia pe social media.

Andrei Nicolescu: “Le-aş cere suporterilor răbdare şi context”

“Prima reacție, chiar și atunci când e critică, trebuie respectată. Emoția nu e o problemă, e dovada că lucrul acela contează. Iar noi suntem foarte atenți cu lucrurile care țin de acest atașament, pentru că un club ca Dinamo nu poate fi deținut în sensul clasic. Poți conduce o instituție, dar nu poți avea în proprietate istoria, tradiția și dragostea oamenilor.

Reclamă

Ce le-aș cere suporterilor este răbdare și context. O siglă nu trăiește într-o poză văzută pe telefon. Trăiește pe tricou, în stadion, în tot ce înseamnă clubul zi de zi. Acolo începe, de fapt, să capete sens. Forma se poate schimba. Dar dacă rămâne ceea ce i-a ținut pe oameni aproape de Dinamo atâția ani, atunci sufletul nu pleacă nicăieri. Doar își găsește o altă formă de a fi recunoscut”, a spus Andrei Nicolescu.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine va marca mai multe goluri în Norvegia - Franţa, Erling Haaland sau Kylian Mbappe?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
1:23 27 iun.

Record impresionant pentru jucătorul venit de pe bancă, la Mondial. A scris istorie după ce a marcat şi a pasat decisiv

0:42 27 iun.

“Nu trebuie să ne lăsăm duşi de val”. Ousmane Dembele, apel la calm după ce Franţa a dat recital cu Norvegia

0:38 27 iun.

Trei concluzii după Franța – Norvegia 4-1: Franța A și „Grinch” Solbakken

0:00 27 iun.

Cum arată în timp real 16-imile Campionatului Mondial 2026? S-au stabilit patru meciuri

23:59

VIDEONorvegia – Franţa 1-4. “Cocoşul galic” a câştigat grupa I de la Mondial! Dembele, hattrick de senzaţie

23:57

VIDEOSenegal – Irak 5-0. Victorie clară pentru africani, care acum speră la calificare

1 VideoDramatism incredibil în SUA – Turcia! Faza care a decis totul, în minutul 90+8 2 „Blat la Mondial”. Meciul care a ridicat suspiciuni uriașe: „Au semnat Pactul și sunt fericite” 3 Liverpool, ofertă uriaşă pentru Andrei Raţiu! Suma pe care o poate primi Rayo în schimbul fundaşului naţionalei 4 În mijlocul Mondialului, tocmai a avut loc cel mai scump transfer din istoria Premier League 5 Mihai Pintilii semnează! Unde ajunge fostul secund de la FCSB 6 FCSB, tot mai aproape de al doilea transfer al verii. Mihai Stoica a confirmat: „Dorește să vină”
Citește și