Închide meniul

"Nu suntem o echipă!". Căpitanul lui Dinamo a răbufnit după ruşinea cu Viitorul. Ce spune despre posibila demitere a lui Jerry Gane

Iulian Focșăneanu Publicat: 26 februarie 2021, 20:32

Comentarii
"Nu suntem o echipă!". Căpitanul lui Dinamo a răbufnit după ruşinea cu Viitorul. Ce spune despre posibila demitere a lui Jerry Gane

Paul Anton şi-a criticat colegii după Dinamo - Viitorul 0-5

Paul Anton a purtat banderola "câinilor" în eşecul istoric. Din 1986 nu mai cedase Dinamo la un asemenea scor în Ştefan cel Mare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dinamo – Viitorul 0-5

Căpitanul alb-roşiilor nu s-a ferit să îşi arate cu degetul coechipierii. Nu înţelege cum s-a putut ajunge la o asemenea umilinţă.

"Nu suntem o echipă, nu ştiu de ce. Nu mai suntem echipa aia compactă, nu reuşim să respectăm ceea ce vorbim în vestiar.

Bineînţeles că am discutat între noi. Singurul care pot să vi-l zic e că totul pleacă de la atitudine şi concentrare. La nivelul ăsta, dacă nu ai o atitudine potrivită, se vede. Din păcate asta facem în ultimele meciuri, facem cadouri şi suferim.

La Dinamo mereu e o presiune, e normal, e un club imens şi noi nu ne-am ridicat la nivelul clubului, a fanilor care mereu fac sacrificii. Cred că trebuie să conştientizăm unde suntem, să intrăm mai concentraţi", a declarat Paul Anton.

Reclamă
Reclamă

Internaţionalul român speră ca Jerry Gane să nu fie schimbat, chiar dacă Dinamo a obţinut un singur punct în ultimele cinci etape

"Cred că şi dânsul este supărat, ca noi toţi de altfel. Nu văd de ce să plece pentru că în primul rând problema e la noi, noi trebuie să fim mai responsabili. Am făcut nişte greşeli mult sub nivelul Ligii 1", a reacţionat mijlocaşul lui Dinamo.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:46 12 dec.
Iuliu Mureşan, anunţ despre transferul lui Louis Munteanu. I-a fost scăzut preţul: “Eu sper să fie măcar…”
23:26 12 dec.
CFR Cluj, fără Louis Munteanu în deplasarea de la Botoșani! Pe cine nu se va mai putea baza Daniel Pancu
23:14 12 dec.
Daniel Pancu încă mai speră la play-off: “E o misiune grea, dar nu capitulăm!”
23:03 12 dec.
Robert Ilyes trage un semnal de alarmă, după CFR Cluj – Csikszereda 3-1: „Am făcut cadouri”
23:02 12 dec.
Cosmin Olăroiu s-a calificat în semifinalele FIFA Arab Cup, după 7-6 la penalty-uri
22:46 12 dec.
Mario Camora atrage atenția, după CFR – Csikszereda 3-1: „Trebuie să riscăm tot”
1 FotoImagini rare cu Cristi Chivu şi familia. Cum a fost surprins la petrecerea de Crăciun a lui Inter 2 Gigi Becali, dat pe spate după FCSB – Feyenoord 4-3: “Şi-au scos banii pe tot anul! Îi prelungesc contractul” 3 Sorin Cârţu a făcut praf un jucător al Universităţii Craiova după eşecul cu Sparta Praga: “Nu pot accepta” 4 Au venit notele după FCSB – Feyenoord 4-3. Cine a fost cel mai bun jucător al roș-albaștrilor 5 “Am dat o maşină cadou şi un apartament”. Gigi Becali, dezvăluiri incredibile după victoria FCSB-ului cu Feyenoord 6 Vlad Chiricheş, OUT de la FCSB. Gigi Becali i-a anunţat plecarea după victoria cu Feyenoord: “Ne despărţim”
Citește și