"Nu suntem o echipă!". Căpitanul lui Dinamo a răbufnit după ruşinea cu Viitorul. Ce spune despre posibila demitere a lui Jerry Gane

Iulian Focșăneanu Publicat: 26 februarie 2021, 20:32

Comentarii
"Nu suntem o echipă!". Căpitanul lui Dinamo a răbufnit după ruşinea cu Viitorul. Ce spune despre posibila demitere a lui Jerry Gane

Paul Anton şi-a criticat colegii după Dinamo - Viitorul 0-5

Paul Anton a purtat banderola "câinilor" în eşecul istoric. Din 1986 nu mai cedase Dinamo la un asemenea scor în Ştefan cel Mare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dinamo – Viitorul 0-5

Căpitanul alb-roşiilor nu s-a ferit să îşi arate cu degetul coechipierii. Nu înţelege cum s-a putut ajunge la o asemenea umilinţă.

"Nu suntem o echipă, nu ştiu de ce. Nu mai suntem echipa aia compactă, nu reuşim să respectăm ceea ce vorbim în vestiar.

Bineînţeles că am discutat între noi. Singurul care pot să vi-l zic e că totul pleacă de la atitudine şi concentrare. La nivelul ăsta, dacă nu ai o atitudine potrivită, se vede. Din păcate asta facem în ultimele meciuri, facem cadouri şi suferim.

La Dinamo mereu e o presiune, e normal, e un club imens şi noi nu ne-am ridicat la nivelul clubului, a fanilor care mereu fac sacrificii. Cred că trebuie să conştientizăm unde suntem, să intrăm mai concentraţi", a declarat Paul Anton.

Reclamă
Reclamă

Internaţionalul român speră ca Jerry Gane să nu fie schimbat, chiar dacă Dinamo a obţinut un singur punct în ultimele cinci etape

"Cred că şi dânsul este supărat, ca noi toţi de altfel. Nu văd de ce să plece pentru că în primul rând problema e la noi, noi trebuie să fim mai responsabili. Am făcut nişte greşeli mult sub nivelul Ligii 1", a reacţionat mijlocaşul lui Dinamo.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va califica Gică Hagi România la EURO 2028?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:04

Real Betis – Real Madrid 1-1. Dezastru pentru trupa lui Alvaro Arbeloa. A fost egalată în minutul 90+4

23:54 24 apr.

Cristi Chivu a amânat sărbătoarea de titlu cu Inter. Napoli, victorie la scor cu Cremonese

23:44 24 apr.

Mihai Popescu a aflat din presă de plecarea lui Mirel Rădoi de la FCSB! Ce mesaj a avut pentru antrenor

23:42 24 apr.

„Ne-a anunțat prin mesaj”. Darius Olaru regretă plecarea lui Mirel Rădoi de la FCSB: „A fost normalitate la echipă”

23:40 24 apr.

Florin Tănase, reacție sinceră după plecarea neașteptată a lui Mirel Rădoi

23:20 24 apr.

Mehmet Topal, “dărâmat”, după meciul cu FCSB: “Nu mă aşteptam la aşa prestaţie”! Mesaj clar pentru jucători

1 Gigi Becali îi prelungește contractul, după FCSB – Petrolul 3-1: „E mai bun decât înainte” 2 Adrian Ilie s-a decis! Anunțul făcut de “Cobra” despre venirea mult dorită de Gigi Becali la FCSB 3 “Va fi cel mai mare jucător al României!” Mircea Lucescu i-a simţit valorea, despre cine este vorba 4 FIFA a decis! Ce se întâmplă cu înlocuirea Iranului cu Italia la Campionatul Mondial din vară 5 Andrei Nicolescu a făcut anunțul cu privire la viitorul lui Zeljko Kopic la Dinamo: „Vom accepta să plece” 6 Primă anunţată în vestiarul Universităţii Craiova de patronul Mihai Rotaru: “Da, a venit și dânsul”
Citește și