Site-ul de specialitate Transfermarkt a actualizat cotele de piață, iar FCSB rămâne în continuare cea mai valoroasă echipă din tot fotbalul românesc.
În ciuda performanțelor catastrofale din acest sezon, gruparea roș-albastră rămâne cea mai bine cotată, la diferență mare de celelalte rivale din campionat.
FCSB, cea mai valoroasă echipă din Liga 1. Cine completează podiumul
Cu o scădere de 9% față de ultima actualizare, FCSB rămâne cel mai valoros club din fotbalul românesc. Potrivit celor de la Transfermarkt, lotul formației patronate de Gigi Becali este evaluat acum la 35,7 milioane de euro.
Podiumul este completat de Universitatea Craiova (30 de milioane de euro) și Rapid București (29,85 milioane de euro). Următoarea în acest clasament este CFR Cluj (21,2 milioane de euro), urmată de Dinamo București (18,05 milioane de euro) și Universitatea Cluj (16,7 milioane de euro).
Culmea, deși are cei mai valoroși jucători din Liga 1, FCSB nu este nici măcar în top 3 la cele mai bune salarii din campionat. Liderul surpriză în această ierarhia este Karlo Muhar, urmat de Olimpiu Moruțan și Alexandru Cicâldău.
- Dinamo, transferuri pe modelul U Cluj? Fotbalistul aflat pe lista “câinilor”
- Alex Dobre şi Claudiu Petrila, liberi să plece de la Rapid. Anunţul făcut de conducerea clubului
- Rapid, gata să-i dea lovitura rivalei FCSB! Îl aduce pe internaționalul român din Italia
- Se întoarce Adrian Șut la FCSB? Decizia luată de Al-Ain
- Succes categoric al Rapidului, la debutul lui Daniel Pancu pe bancă! Giuleștenii, scor de maidan înainte de cantonament

































