Clubul Dinamo a anunţat că Raul Opruţ (28 de ani) şi-a prelungit contractul cu formaţia din Ştefan cel Mare până în vara anului 2029.
Cotat la 1.7 milioane de eureo de către transfermarkt.com, Raul Opruţ e unul dintre cei mai importanţi jucători ai lui Dinamo. Opruţ a evoluat în 38 de meciuri în campionat, reuşing 5 goluri şi 2 assist-uri. A marcat un gol în 5 meciuri şi în Cupa României. Opruţ a înscris 3 goluri în acest sezon în poarta fostei sale echipe, Hermannstadt. A marcat un gol în victoria cu 2-0 din Cupă a lui Dinamo cu Hermannstadt şi a reuşit o “dublă” în victoria cu 2-1 a “câinilor” din campionat.
Raul Opruţ şi-a prelungit contractul cu Dinamo
“Raul Opruț rămâne câine roșu până în 2029! ❤️🤍
Suntem bucuroși să anunțăm că Raul și-a prelungit contractul cu Dinamo până la 30.06.2029.
Venit în vara anului 2024, Raul a demonstrat rapid că este omul potrivit pentru banda stângă, devenind un jucător important pentru echipă și pentru spiritul acestui club. Cu 81 de meciuri în tricoul alb-roșu, 7 goluri și 3 pase decisive, și-a câștigat locul în inimile dinamoviștilor prin devotament, muncă și pasiune.
Raul, îți mulțumim pentru tot ce ai oferit până acum și avem încredere că cele mai frumoase momente abia urmează! Îți dorim multă sănătate, succes și cât mai multe bucurii alături de Dinamo!”, a transmis Dinamo pe Facebook.
- Mirel Rădoi vrea să transfere un jucător important al FCSB-ului! Fotbalistul şi-a dat acordul pentru mutare
- Universitatea Craiova, record absolut în fotbalul românesc! Câte abonamente au vândut oltenii pentru noul sezon
- Avertismentul lui Victor Piţurcă, după ce a aflat că Gigi Becali forţează transferul lui Drăguş: “Nu s-a impus”
- Neluțu Varga a rezolvat al șaptelea transfer al verii la CFR Cluj: „Ne va ajuta foarte mult”
- Amin Ziblim a semnat cu CFR Cluj. Este al șaselea transfer al verii
































