Poli Iaşi – Astra 2-3 | Meci nebun, cu cinci goluri, în Moldova. Oaspeţii au câştigat şi fără Budescu. Cristea, eliminat de pe bancă

Antena Sport Publicat: 14 februarie 2021, 11:03

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via hepta

Andrei Cristea, eliminat în eşecul 2-3 dintre Iaşi şi Astra

Astra se descurcă şi fără principalul om de gol. La Iaşi, a fost primul meci fără Budescu, autorul a 8 goluri şi 8 pase de gol.

Astra, trei goluri în 13 minute la Iaşi

Montini, Canadija şi Wuthrich au fost responsabili cu golurile pentru oaspeţi. Cele trei reuşite au venit într-un interval de doar 13 minute, înainte de pauză. Iaşi a deschis scorul prin De Iriondo, în minutul 3, şi a redus din diferenţă după pauză, prin Calcal, în minutul 50.

Antrenorul Andrei Cristea a fost eliminat cu zece minute înainte de final. Astra a câştigat trei din ultimele patru meciuri jucate în campionat şi Cupă, în timp ce Iaşi are o serie îngrozitoare: şapte eşecuri şi un egal, în ultimele opt meciuri în toate competiţiile.

În ierarhia din Liga 1, Astra este pe locul 13, cu 25 de puncte. Poli Iaşi e pe ultimul loc, cu 16 puncte.

20:58 „Am intrat în vacanță!” Ioan Ovidiu Sabău și-a făcut praf jucătorii, după FCU Craiova – U Cluj 3-2 20:33 LIVE VIDEOBenfica – Braga se joacă ACUM în AntenaPLAY. Meciul zilei în Liga Portugal 20:18 „Nu sărbătorim nimic!” Mihai Stoica, veste proastă pentru suporteri înainte de FCSB – Farul! Mesajul care a uimit pe toată lumea 20:00 LIVE TEXTFCSB – Farul 1-0! David Miculescu a dat lovitura! Roş-albaştrii, la un pas de titlu 19:44 VIDEOPalermo – Reggiana 1-2 a fost în AntenaPLAY. Echipa lui Ionuț Nedelcearu, pas greșit în lupta pentru promovare 19:40 Dan Nistor a răbufnit după FCU Craiova – U Cluj 3-2. L-a atacat pe Juan Bauza: „Parcă l-a împușcat cineva!” 19:36 Cine i-a luat locul lui Florinel Coman, în primul 11 al FCSB-ului! Roş-albaştrii se pregătesc de sărbătoare 19:26 FCU Craiova – U Cluj 3-2! Oltenii „respiră” și o lasă pe Dinamo pe ultimul loc! Cum arată clasamentul 19:13 Adrian Mititelu Jr, surprins la FCU Craiova – U Cluj! Prima apariţie publică, după ce a stat în comă zece ore 19:09 Ange Postecoglou, răspuns direct pentru fanii care îl cer pe Radu Drăgușin titular la Tottenham! Vezi toate știrile