Poli Iaşi – Astra 2-3 | Meci nebun, cu cinci goluri, în Moldova. Oaspeţii au câştigat şi fără Budescu. Cristea, eliminat de pe bancă

Antena Sport Publicat: 14 februarie 2021, 11:03

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via hepta

Andrei Cristea, eliminat în eşecul 2-3 dintre Iaşi şi Astra

• Iaşi - Astra 2-3
  • Patru goluri în prima repriză

Astra se descurcă şi fără principalul om de gol. La Iaşi, a fost primul meci fără Budescu, autorul a 8 goluri şi 8 pase de gol.

Astra, trei goluri în 13 minute la Iaşi

Montini, Canadija şi Wuthrich au fost responsabili cu golurile pentru oaspeţi. Cele trei reuşite au venit într-un interval de doar 13 minute, înainte de pauză. Iaşi a deschis scorul prin De Iriondo, în minutul 3, şi a redus din diferenţă după pauză, prin Calcal, în minutul 50.

Antrenorul Andrei Cristea a fost eliminat cu zece minute înainte de final. Astra a câştigat trei din ultimele patru meciuri jucate în campionat şi Cupă, în timp ce Iaşi are o serie îngrozitoare: şapte eşecuri şi un egal, în ultimele opt meciuri în toate competiţiile.

În ierarhia din Liga 1, Astra este pe locul 13, cu 25 de puncte. Poli Iaşi e pe ultimul loc, cu 16 puncte.

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

11:05 Ucrainenii au tras concluziile, înaintea duelului cu România de la EURO 2024! Mesajul categoric transmis: „Nu au mari vedete!” 10:10 „Ai antrena FCSB?” Marius Șumudică a oferit imediat răspunsul! Ce a spus despre lupta la titlu 10:00 Tudor Giurgiu, invitatul lui Dan Pavel la AS.ro LIVE. Povești de senzație din lumea filmului 9:54 Proprietarul Formulei 1, gata de o afacere uriașă! Vrea să cumpere MotoGP cu patru miliarde de euro 9:40 „O decizie proastă!” Ionuț Lupescu, reacție categorică după pedeapsa uriașă primită de Dinamo 9:18 Eliza Samara – Wang Yidi (vineri, 07:30) şi Bernadette Szocs – Adriana Diaz (vineri, 08:40), la WTT Champions Incheon 2024 9:10 Mihai Stoica l-a sfătuit pe Denis Alibec să revină în țară! Mesaj clar despre atacul naționalei: „Sunt trei pe două posturi!” 8:39 Tabloul semifinalelor de la Miami: Ekaterina Alexandrova a eliminat-o şi pe Jessica Pegula 8:20 Marius Șumudică s-a convins de Ianis Hagi, după golul marcat la națională! Verdict despre fiul „Regelui” 6:56 Bernadette Szocs – Adriana Diaz (vineri, 08:40, AntenaPLAY), duel pentru sferturile de finală de la WTT Champions Incheon 2024 Vezi toate știrile
Constantin Budescu a făcut show total în amicalul disputat de Farul
Liga 1 • 22 mart., 17:29
Constantin Budescu a făcut show total în amicalul disputat de Farul. Assist-uri geniale ale lui „Budi” la golurile constănţenilor
CSA Steaua, în negocieri pentru obținerea dreptului de promovare
Liga 2 • 17 mart., 16:47
CSA Steaua, în negocieri pentru obținerea dreptului de promovare! Conducerea a făcut anunțul care le dă speranțe fanilor
Cum arată clasamentul în Liga 1 după încheierea sezonului regular!
Liga 1 • 11 mart., 22:19
Cum arată clasamentul în Liga 1 după încheierea sezonului regular! Bătălie dură pentru titlu şi pentru evitarea retrogradării!
Oţelul - Poli Iaşi 1-1
Liga 1 • 11 mart., 21:54
Oţelul – Poli Iaşi 1-1. Ultimul meci din sezonul regular s-a încheiat cu o remiză. Dorinel Munteanu a revenit pe bancă
Dorinel Munteanu a uimit pe toată lumea, înainte de primul meci după suspendare
Liga 1 • 10 mart., 23:19
Dorinel Munteanu a uimit pe toată lumea, înainte de primul meci după suspendare: „Am stat 3 etape nevinovat!”