Închide meniul

Poli Iaşi – Astra 2-3 | Meci nebun, cu cinci goluri, în Moldova. Oaspeţii au câştigat şi fără Budescu. Cristea, eliminat de pe bancă

Antena Sport Publicat: 14 februarie 2021, 11:03

Poli Iaşi – Astra 2-3 | Meci nebun, cu cinci goluri, în Moldova. Oaspeţii au câştigat şi fără Budescu. Cristea, eliminat de pe bancă

Andrei Cristea, eliminat în eşecul 2-3 dintre Iaşi şi Astra

Astra se descurcă şi fără principalul om de gol. La Iaşi, a fost primul meci fără Budescu, autorul a 8 goluri şi 8 pase de gol.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Astra, trei goluri în 13 minute la Iaşi

Montini, Canadija şi Wuthrich au fost responsabili cu golurile pentru oaspeţi. Cele trei reuşite au venit într-un interval de doar 13 minute, înainte de pauză. Iaşi a deschis scorul prin De Iriondo, în minutul 3, şi a redus din diferenţă după pauză, prin Calcal, în minutul 50.

Antrenorul Andrei Cristea a fost eliminat cu zece minute înainte de final. Astra a câştigat trei din ultimele patru meciuri jucate în campionat şi Cupă, în timp ce Iaşi are o serie îngrozitoare: şapte eşecuri şi un egal, în ultimele opt meciuri în toate competiţiile.

În ierarhia din Liga 1, Astra este pe locul 13, cu 25 de puncte. Poli Iaşi e pe ultimul loc, cu 16 puncte.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
17:36

“Am vorbit cu el!” Un patron din Liga 1, ofertă pentru transferul lui Malcom Edjouma!

17:29

VideoAntenaSport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 3 iunie

16:43

Costel Gâlcă a semnat cu Rapid și a vorbit despre Marius Șumudică! Ce i-a lipsit echipei în mandatul lui „Șumi”

16:25

Iga Swiatek s-a calificat în semifinale la Roland Garros! Urmează un duel de “foc” cu liderul Sabalenka!

16:24

Aryna Sabalenka, în semifinale la Roland Garros! A învins-o fără probleme pe Zheng Qinwen

14:59

Prima reacţie a lui Victor Angelescu, după ce Costel Gâlcă a fost prezentat oficial la Rapid: “Să fie linişte”

1 UPDATEOFICIAL Liviu Ciobotariu e noul antrenor al Petrolului 2 “Sunt prieten cu Gigi Becali!” Patronul de la Metaloglobus, revoltat după promovare: “Taxele mele se duc la Steaua” 3 EXCLUSIVCând revine Ianis Hagi! Se recuperează la Mogoşoaia alături de naţionala României 4 Florin Pîrvu, după ce Voluntari a ratat Liga 1: “Nu-l felicit în niciun caz pe Adrian Mihalcea” 5 Plecări pe bandă rulantă de la Universitatea Craiova! Mirel Rădoi a renunţat la doi jucători în două ore 6 Max a dat chix la final! Concluzia lui Adrian Georgescu, după Marele Premiu al Spaniei
Citește și