Denis Alibec, temător după 3-3 cu Chindia: “Nu știu ce se întâmplă cu clubul acesta”

Radu Constantin Publicat: 23 mai 2026, 20:09

Comentarii
Denis Alibec, temător după 3-3 cu Chindia: Nu știu ce se întâmplă cu clubul acesta

Denis Alibec, în timpul unui meci - Sport Pictures

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google
ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

”Suntem nemulțumiți că am luat trei goluri de la Chindia Târgoviște. Nu știu. Nu știu ce se întâmplă cu clubul acesta. Nu reușim să câștigăm. Avem atâtea ocazii, luăm goluri pe greșelile noastre. Mai este un meci și sper să-l tratăm cu maturitate, pentru că avem atâtea meciuri în Liga 1, suntem jucători cu experiență și totul depinde de noi.

Cu siguranță, cu gândul acesta am venit (n.r. să rezolve barajul din tur), dar, din păcate, am primit gol, a trebuit să revenim de două ori și lucrul ăsta ne-a costat.

Nu ne explicăm nici noi. Am avut să facem 3-1 și cred că meciul era gata, dar vedeți cum este fotbalul, se întoarce roata și reușesc ei să marcheze două goluri. Un meci greu, este și foarte multă presiune pe noi. Ei nu au nimic de pierdut, sunt outsideri și joacă dezinvolt.

Nu, echipa depinde de toți jucătorii. Dacă doi nu joacă bine, se simte, așa că avem nevoie de toți, să ne concentrăm și să reușim să câștigăm acasă”, a declarat Denis Alibec, după Chindia – Farul 3-3.

Reclamă
Reclamă

Cele două echipe vor juca meciul decisiv la Ovidiu, în retur, duminică, 31 mai.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Va reuși Marius Baciu să ducă FCSB în preliminariile Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:22

Russell, gata de o nouă luptă cu Antonelli după ce a obținut pole-ul pentru cursa din Canada: “Știm ce avem de făcut”

0:09

Daniel Pancu, dezvăluire şocantă! Cine a încercat să-i impună jucători în echipa de start: “Domnul r***t, el m-a sunat!”

0:00

VIDEOGeorge Russell va pleca din pole-position în Marele Premiu al Canadei. Cursa e duminică (LIVE VIDEO, 23:00)

0:00

Daniel Pancu, atac furibund la Varga şi Mureşan: “Dacă m-aş apuca eu să vorbesc, ferească Dumnezeu!” E aproape de Rapid!

23:44 23 mai

VIDEONorvegia – Suedia 3-2, la Campionatul Mondial de Hochei. Victorie fabuloasă în derby-ul nordic

23:43 23 mai

Bayern Munchen a “demolat-o” pe Stuttgart și a câștigat Cupa Germaniei. Harry Kane, în istorie

1 UPDATEJucătorul lui Dinamo a negat informațiile privind plecarea sa după meciul cu “U” Cluj: “Nimic adevărat” 2 Şi-a anunţat retragerea din fotbal după barajul Chindia – Farul 3 Ioan Varga a făcut anunţul despre Edi Iordănescu la CFR Cluj la miezul nopţii 4 Daniel Pancu s-a înțeles cu Rapid! Toate detaliile mutării după două ore de negocieri cu Dan Șucu 5 Acţionari noi pentru Universitatea Craiova. Mihai Rotaru a dezvăluit totul: “Oameni cu decenţă” 6 Gigi Becali l-a sunat pe MM Stoica şi i-a decis soarta jucătorului de la FCSB: “I-am spus!”
Citește și