Închide meniul

A încurcat-o pe Liverpool şi acum vrea întreruperea Premier League. S-a speriat de noua tulpină de Covid-19 din Marea Britanie

Iulian Focșăneanu Publicat: 30 decembrie 2020, 9:10

Comentarii
A încurcat-o pe Liverpool şi acum vrea întreruperea Premier League. S-a speriat de noua tulpină de Covid-19 din Marea Britanie

Sam Allardyce a obţinut o remiză pe Anfield

Sam Allardyce se teme pentru sănătatea lui, mai ales din cauza noii tulpini de Covid-19 care face ravagii în Marea Britanie. Antrenorul care a ajutat-o pe West Bromwich Albion să o încurce pe Liverpool, de Boxing Day, a cerut luarea unor măsuri drastice.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Sam Allardyce cere suspendarea Premier League din cauza pandemiei

"Sunt foarte îngrijorat pentru mine şi pentru fotbal în general. Cei de la Sheffield United au confirmat că au avut numeroase teste pozitive. Sănătatea tuturor este mai importantă decât orice altceva. Când aud ultimele veşti că noua formă a virusului se transmite mai rapid decât cea originală, consider că trebie să luăm o pauză", a declarat Sam Allardyce, citat de BBC.

Antrenorul penultimei clasate din Premier League a avut o reacţie vehementă la finalul meciului cu Leeds United, scor 0-5. Este sigur că măsurile luate până acum nu sunt suficiente.

"Am 66 de ani şi ultimul lucru pe care mi-l doresc este să mă infectez cu Covid-19. Oricât de mult am fi testaţi, se pare că virusul se strecoară. Indiferent cât de mult ne străduim, cum ne purtăm măştile, cum ne igienizăm mânile, ajungem în continuare să avem foarte multe cazuri în toată ţara.

Dacă întreruperea sezonului ajută, să o facem şi să apoi să prelungim competiţia puţin mai mult", a precizat antrenorul lui West Bromwich.

Reclamă
Reclamă

Toate meciurile din Premier League ar putea fi suspendate timp de două săptămâni, în luna ianuarie a anului viitor, pentru a evita răspândirea cazurilor de coronavirus, anunţă spaniolii de la AS. Aceasta este decizia luată în calcul de cluburile din prima ligă a Angliei.

  • AS.ro LIVE va reveni pe 8 ianuarie 2021 și va putea fi urmărită pe www.as.ro/live
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine sunt vinovaţii pentru situaţia în care a ajuns FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:22
LIVE SCOREUltima etapă de Europa League se joacă ACUM. Ionuț Radu, în “infern” pe Marakana. PAOK deschide scorul cu Lyon
22:18
FotoMomente emoţionante înainte de Lyon – PAOK! Ce au pregătit fanii francezi după tragicul accident din judeţul Timiş
22:06
Mesajul fanilor FCSB-ului pentru suporterii lui PAOK după tragedia din judeţul Timiş!
21:59
LIVE TEXTFCSB – Fenerbahce 0-1. Turcii au deschis rapid scorul! Au avut şi un gol anulat
21:58
Suporterii lui Olympiacos, mesaj în memoria fanilor lui PAOK care au murit în România: “Zburați sus, vulturilor”
21:49
Juri Cisotti anunţă restartul la FCSB după vizita lui Gigi Becali: “Cu siguranţă”
1 Cauza accidentului din Timiș, descoperită. Unul dintre cei trei supraviețuitori a povestit ce s-a întâmplat 2 Microbuzul în care se aflau fanii lui PAOK nu era condus de un şofer profesionist! Suporterii au condus pe rând 3 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Timo Werner va fi adversarul lui Louis Munteanu 4 Kyros Vassaras, măsură dură după UTA – Rapid! Arbitrul a fost pedepsit 5 Văzut ca un posibil înlocuitor pentru Charalambous, Mutu îl “înţeapă” pe Becali: “Critici mai dure ca niciodată” 6 Fotbalistul pentru care Universitatea Craiova a făcut ofertă de 1,7 milioane euro
Citește și