Mircea Rednic, ”săgeți” de la Constanța către spaniolii lui Dinamo: ”Nu au nicio treabă!”. Ce a spus despre meciul cu Chindia

Gal Dorin Publicat: 13 decembrie 2020, 5:56

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Mircea Rednic i-a atacat pe spaniolii lui Dinamo după primul meci pe banca Viitorului

Antrenorul care a adus ultimul titlu la Dinamo, acum 13 ani, a explicat și de ce a ales să nu meargă din nou pe banca tehnică a ”câinilor”:

”Eu am ajutat pe Dinamo, îmi pare foarte rău pentru suporteri, doar pentru ei, nu pentru cei care au fost acolo, nici pentru cei care au fost înaintea spaniolilor și nici pentru spaniolii care au demonstrat că nu au nicio treabă”, a precizat ”Puriul” după meciul dintre Viitorul și Chindia Târgoviște.

Mircea Rednic a intrat ”la rupere” după debutul la Viitorul. Terenul, Valentin Cojocaru și Ruben de la Barrera au fost țintele "Puriului"

Mircea Rednic a debutat cu un egal pe banca celor de la Viitorul și a lansat săgeți în toate direcțiile după rezultatul nemulțumitor.

Pe Rednic l-au nemulțumit terenul de joc, prestația lui Valentin Cojocaru, dar și unele lucruri rămase moștenire de la Ruben de la Barrera.

”S-a jucat foarte bine în prima repriză. Am reușit să înscriem, am fost aproape de golul doi, apoi a venit acea fază în care portarul nostru a ezitat, a luat roșu, iar jocul s-a dezechilibrat. Puteam să facem 2-0, puteam să și pierdem, dar trebuie să fim mulțumiți și cu acest punct. A fost un teren foarte rău. La experiența lui, putea să evite acel fault. Preferam să-l lase pe jucător să treacă, să luăm gol, și să jucăm 11 la 11.

Când vezi repriza a doua, îți pui ceva întrebări legate de pregătirea fizică a jucătorilor. E de muncă”, a răbufnit Mircea Rednic.

4
22:45
VIDEOMax Verstappen va pleca din pole position în Marele Premiu de Formula 1 de la Miami (Antena 3 CNN şi AntenaPLAY, 23:00)
4
22:35
Promisiunea lui Kopic după ce Dinamo a ajuns într-o situaţie dramatică: „Vom lupta până la final, vom lupta pentru club!”
4
22:20
Ahmed Bani, la pământ după ce Dinamo a fost egalată de U Cluj: „Trebuia să câștigăm cu orice preț!”
4
22:02
Cum arată clasamentul în playout după U Cluj – Dinamo 3-3. Situaţie disperată pentru echipa lui Kopic
4
21:31
NEWS ALERTReal Madrid e noua campioană a Spaniei! Echipa lui Ancelotti a câştigat titlul cu 4 etape înainte de final
4
21:29
Erling Haaland, cifre fabuloase la Manchester City! Starul norvegian a făcut show și a marcat patru goluri
4
21:00
VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abby Pulling a câștigat prima cursă, live în AntenaPLAY
4
20:42
„S-au înțeles!” Mihai Stoica a anunțat transferul lui Florinel Coman! Ultimele detalii despre negocieri
4
20:35
U Cluj – Dinamo 3-3! „Câinii”, egalați în minutul 90+1! Au nevoie de un miracol pentru a nu retrograda
4
20:29
Motivul pentru care Ianis Hagi nu a revenit la Farul, înainte de EURO 2024: „Era huiduit de 200-300 de spectatori”