Închide meniul

”Killer” Keșeru lovește din nou! Atacantul român, dublă pentru Ludogoreț în ultimul meci de campionat

Gal Dorin Publicat: 8 noiembrie 2020, 18:12

Comentarii
”Killer” Keșeru lovește din nou! Atacantul român, dublă pentru Ludogoreț în ultimul meci de campionat

Claudiu Keșeru a reușit o dublă pentru Ludogorets

Keșeru, aflat deja într-o formă foarte bună după golul marcat împotriva lui Tottenham și Jose Mourinho în Europa League, a reușit o dublă de senzație. El a marcat în minutele 45 și 78, iar celălalt gol al formației sale a fost înscris de Tchibota în minutul 65. Acesta a fost și scorul final, Ludogoreț impunându-se fără drept de apel.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În ciuda evoluțiilor bune, Claudiu Keșeru nu a fost convocat la națională pentru cele trei meciuri ale ”tricolorilor” din luna noiembrie.

Cosmin Moți a fost și el integralist în echipă. Formația celor doi români este lider în clasamentul din Bulgaria, cu 26 de puncte după 12 etape disputate.

Claudiu Keşeru i-a dat emoţii lui Jose Mourinho

Claudiu Keşeru a marcat în meciul dintre Ludogorets şi Tottenham, din grupa J a Europa League. Atacantul român a înscris în minutul 50 al disputei din Bulgaria.

Veteranul de 33 de ani a avut un spirit de anticipaţie ieşit din comun. A profitat de o execuţie ratată a unui coechipier şi a şutat, din voleu, fără şansă pentru Joe Hart.

Reclamă
Reclamă

Keşeru a punctat într-un moment în care Spurs conducea cu 2-0. Harry Kane şi Lucas Moura au colaborat la cele două reuşite ale englezilor.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce va face FCSB cu Bologna după umilinţa din campionat cu Metaloglobus?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
10:36
Giovanni Becali a numit vedeta FCSB-ului care i-a dat informaţii lui Gigi Becali: “Lumea îi zice «sifonul»”
10:03
Campionul României cu roş-albaştrii a spus suma uriaşă de la care trebuie să plece licitaţia pentru marca Steaua
9:39
Vedetele lui Dinamo, criticate de Ilie Dumitrescu: “Al doilea meci când nu se ridică la un nivel bun”
9:15
Sabrina Voinea şi Denisa Golgotă luptă pentru medalii la Campionatele Mondiale de Gimnastică
8:58
Cristi Chivu l-a întrerupt pe un jurnalist în timpul conferinţei de presă: “Sunt român”
8:28
Ştefan Baiaram a vrut să îi returneze lui Mirel Rădoi cadoul de 18.000 de euro! Dezvăluirea lui Mihai Rotaru
1 VIDEOVerstappen, cel mai rapid în al doilea antrenament din MP al Mexicului. Cursa e duminică (21:45, Antena 3 CNN şi AntenaPLAY) 2 Dinamo vrea să dea marea lovitură! Ce fotbalist de la Steaua vrea să transfere 3 Gigi Becali a dezvăluit marele regret de la FCSB: “I-am dat salariu ca prostul. E un pariu pierdut” 4 Ce au scris spaniolii despre Ionuţ Radu, după ce Celta Vigo a învins-o pe Nice în Europa League 5 Zeljko Kopic a spus motivul pentru care i-a schimbat pe Cătălin Cîrjan şi Alex Musi în meciul cu FC Argeş! 6 Mihai Rotaru, categoric după ce Rădoi l-a scos pe Baiaram din lot: “Se puteau aborda altfel lucrurile”
Citește și