Când debutează Eddy Gnahore la FCSB. Anunțul făcut de Gigi Becali, după succesul cu FC Argeș

Viviana Moraru Publicat: 18 iulie 2026, 12:27

Comentarii
Când debutează Eddy Gnahore la FCSB. Anunțul făcut de Gigi Becali, după succesul cu FC Argeș

Gigi Becali, într-o conferinţă de presă / Sport Pictures

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Gigi Becali a anunțat când poate debuta Eddy Gnahore la FCSB. Fostul mijlocaș de la Dinamo, transferat de roș-albaștri în această vară, a lipsit de la duelul cu FC Argeș.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB a avut parte de un debut perfect de sezon. În prima etapă din Liga 1, roș-albaștrii au învins-o cu 2-0 pe FC Argeș, grație golurilor marcate de Daniel Bîrligea și Florin Tănase.

Când debutează Eddy Gnahore la FCSB

Venit mai târziu la FCSB, Eddy Gnahore nu a stat nici pe bancă la meciul disputat în Ghencea, cu piteștenii. După partidă, Gigi Becali a dezvăluit că mijlocașul ar putea bifa primele minute la FCSB joi, în duelul cu Auda din turul doi preliminar de Conference League.

Gnahore cred că va juca joi. E posibil să fie cu Auda, dar nu știu încă, vedem. Poate îl mai protejăm un meci”, a declarat Gigi Becali, după FCSB – FC Argeș 2-0, conform primasport.ro.

Eddy Gnahore a fost prezentat oficial la FCSB în această săptămână, fiind al doilea transfer realizat de roș-albaștri în actuala perioadă de mercato, după Ronny Labonne. Gigi Becali s-a înțeles și cu Aymen Boutoutaou, de la Sochaux, care urmează să semneze.

Reclamă
Reclamă

Eddy Gnahore a participat recent la o conferință de presă de prezentare la FCSB și a vorbit despre Gigi Becali. Mijlocașul nu se teme de presiunea pusă de patronul roș-albaștrilor.

Va fi o presiune bună din partea patronului. Este cineva foarte atent la detalii și își dorește să câștige fiecare meci. Vrea să performăm la cel mai înalt nivel. Mie îmi place presiunea, așa că nu cred că aceasta va fi o problemă.

Indiferent dacă voi juca bine sau nu, voi da mereu 100% pe teren. Asta sunt eu, asta este personalitatea mea. Un lucru pe care nu îl voi face niciodată este să păcălesc jocul”, a spus Eddy Gnahore.

Reclamă
  • 25.000 de euro pe lună va fi salariul lui Eddy Gnahore la FCSB
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine va câştiga Cupa Mondială 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:17

Spaniolii se tem de Lionel Messi înaintea finalei de la Mondial: „O imensă provocare”

11:44

Fost campion mondial cu Spania, apel către Donald Trump: „Ajutor”. Motivul incredibil pentru care nu poate intra în SUA

11:40

Cu ce echipă a semnat Mihai Lixandru, după ce Gigi Becali i-a anunțat transferul. Va fi coleg cu un fost dinamovist

10:56

„România are nevoie de el”. Sfatul pe care Marius Baciu i l-a dat lui Octavian Popescu, înainte de noul sezon

10:32

FotoMoment inedit înaintea finalei Cupei Mondiale 2026! Novak Djokovic şi Tom Brady le-au pus întrebări lui Lionel Messi şi Rodri

10:29

„Mi-aș dori să-l încuiem în cameră”. Lionel Scaloni, reacție savuroasă despre Lamine Yamal înainte de finala Mondialului

1 Jucătorul făcut praf de Gigi Becali după FCSB – FC Argeş 2-0: „E fricos, ce să faci cu el? Nu poate” 2 Adio, Dinamo! Fotbalistul pleacă înainte de startul noului sezon de Liga 1 3 Probleme de lot pentru Nuno Campos înainte de debutul la Dinamo! Cum ar putea arăta echipa la meciul cu Petrolul 4 Gata, s-a făcut transferul! A ajuns în România și semnează cu FCSB 5 FIFA a făcut marele anunţ! Cine arbitrează finala Cupei Mondiale? Centralul a izbucnit în plâns când a aflat 6 FCSB, CFR și „U” Cluj și-au aflat posibilele adversare din turul 3 preliminar Conference League. Lista completă
Citește și