Leo Lacroix este un fundaș care a fost refuzat de Dinamo, dar are acum bilet de avion rezervat pentru a veni să dea probe la CFR. Elvețianul este așteptat joi în România și rămâne de văzut dacă se va integra în echipa lui Dan Petrescu.
După ce campioana s-a despărțit anul trecut de Kevin Boli, tehnicianul a tot făcut apel pentru a primi doi fundași centrali de calitate.
Leo Lacroix, aproape de CFR Cluj
În afară de transferul lui Ben Youssef, formația din Gruia continuă să caute apărători. Lacroix ar fi fost deja în probe și ar fi fost refuzat și de un număr de echipe din Anglia, scrie GSP.
Elvețianul a jucat ultima oară la echipa a doua a lui Saint Etienne care evoluează în liga a patra din Franța.
El are câteva nume destul de sonore în CV-ul său: Hamburg, Basel, Sion.
Lacroix a fost propus și la Swansea în perioada de mercato care s-a încheiat, dar nici măcar nu a ajuns să dea probe. Nottingham Forrest și Middlesbrough l-au refuzat și ele pe fundaș.
- Fundașul a fost oferit și în Premier League
- El este așteptat joi în România
- PAOK - OFI Creta, finala Cupei Greciei, se vede LIVE în AntenaPLAY (sâmbătă, 20:30)
- Al Ahli – Machida, finala Ligii Campionilor Asiei, e LIVE în AntenaPLAY (sâmbătă, 19:15)
- AFS – Sporting 1-1. Campioana en-titre se încurcă pe terenul “lanternei roșii” din Liga Portugal
- Lovitură cruntă pentru Rapid! Un titular s-a accidentat și a ieșit pe brațele medicilor în derby-ul cu Dinamo
- “Am fost aproape morţi” Reacţia lui Zeljko Kopic după Dinamo – Rapid 3-1! Ce a spus despre Cătălin Cîrjan
- „O umilință, o rușine! Parcă am uitat fotbalul!” Gâlcă a răbufnit după înfrângerea cu Dinamo
- Scandal la Dinamo – Rapid. Doi fani ai alb-roșiilor, implicați într-un conflict la toalete
































