Atacantul de 35 de ani a primit, după o lungă aşteptare, testul negativ. Anunţul a fost făcut de oficialii campioanei Italiei. Ronaldo este aşteptat la antrenamentele lui Andrea Pirlo.
Cristiano Ronaldo s-a vindecat de coronavirus
"Cristiano Ronaldo a făcut un nou test de Covid-19, iar rezultatul primit a fost negativ. Astfel, jucătorul s-a vindecat după 19 zile şi nu mai este nevoit să stea în izolare la domiciliu", se arată în comunicatul lui Juventus.
Ronaldo a fost depistat cu coronavirus în timp ce era în cantonamentul Portugaliei. Nu a mai jucat, în campionat, de mai bine de o lună. De atunci, Juventus a învins-o doar pe Napoli, dar la "masa verde". În ultimele două etape, bianconerii au remizat cu Crotone şi Verona.
Cristiano Ronaldo a răbufnit din cauza testelor
Miercuri, după ce a fost testat din nou pozitiv cu COVID-19, Cristiano Ronaldo a răbufnit pe rețelele de socializare.
”Mă simt bine și sănătos! PCR e o porcărie!”, a reacţionat portughezul pe contul său de Instagram. Din fericire pentru el, a primit în cele din urmă un test negativ.
- Cristiano Ronaldo a primit veşti excelente
- 19 zile a stat starul portughez în izolare
- Cele mai tari momente de la Campionatul Mondial sunt în AntenaPLAY
- Manchester City - Inter se joacă sâmbătă, 1 august, de la ora 14:30, LIVE în AntenaPLAY
- Lionel Messi, decizie surprinzătoare! Ce a făcut la 10 zile după ce Argentina a pierdut finala Cupei Mondiale
- CFR Cluj, transferuri pe bandă rulantă! Fostul atacant din Gruia, aşteptat de Neluţu Varga să dea o mână de ajutor
- CFR Cluj – Alashkert LIVE TEXT (21:30). Ardelenii vor să dea lovitura în fața propriilor suporteri. Echipele probabile
- A aterizat în Italia! Imagini cu primul mare transfer pentru Cristi Chivu la Inter
- Nu toată lumea e împotriva lui Gianni Infantino! Confederaţia interesată de propunerea preşedintelui FIFA: „Evaluăm iniţiativa”
































