Atacantul de 35 de ani a primit, după o lungă aşteptare, testul negativ. Anunţul a fost făcut de oficialii campioanei Italiei. Ronaldo este aşteptat la antrenamentele lui Andrea Pirlo.
Cristiano Ronaldo s-a vindecat de coronavirus
"Cristiano Ronaldo a făcut un nou test de Covid-19, iar rezultatul primit a fost negativ. Astfel, jucătorul s-a vindecat după 19 zile şi nu mai este nevoit să stea în izolare la domiciliu", se arată în comunicatul lui Juventus.
Ronaldo a fost depistat cu coronavirus în timp ce era în cantonamentul Portugaliei. Nu a mai jucat, în campionat, de mai bine de o lună. De atunci, Juventus a învins-o doar pe Napoli, dar la "masa verde". În ultimele două etape, bianconerii au remizat cu Crotone şi Verona.
Cristiano Ronaldo a răbufnit din cauza testelor
Miercuri, după ce a fost testat din nou pozitiv cu COVID-19, Cristiano Ronaldo a răbufnit pe rețelele de socializare.
”Mă simt bine și sănătos! PCR e o porcărie!”, a reacţionat portughezul pe contul său de Instagram. Din fericire pentru el, a primit în cele din urmă un test negativ.
- Cristiano Ronaldo a primit veşti excelente
- 19 zile a stat starul portughez în izolare
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Răzvan Marin, mesaj pentru Universitatea Craiova după victoria cu AEK Atena: „Să aibă baftă în campionat”
- Filipe Coelho, fără cuvinte după AEK – Univ. Craiova 3-2: „Nu pot explica. Nu meritam asta”
- Ștefan Baiaram, acuzații dure după ce Univ. Craiova a fost eliminată dramatic din Conference League: „A tras cu ei”
- Alexandru Cicâldău, devastat după ratarea calificării în play-off: „O seară neagră”
- Dramatism total la AEK Atena – Univ. Craiova 3-2. Oltenii au ratat calificarea după două goluri încasate în prelungiri































