Preşedintele Consiliului de Administraţie de la FCSB, Mihai Stoica (61 de ani), a fost întrebat dacă e invidios pe Universitatea Craiova.
Craiova a învins-o cu 3-2 la general pe KuPS şi s-a calificat în play-off-ul Europa League, unde o va întâlni pe Ararat-Armenia. Oltenii au asigurată prezenţa într-o grupă europeană. Dacă vor trece de Ararat-Armenia, fostă adversară a lui U Cluj în sezonul trecut de Conference League, oltenii vor evolua în grupa principală din Europa League. Dacă nu, vor merge în grupa principală Conference League.
Mihai Stoica, întrebat dacă e invidios pe Universitatea Craiova: „Vorbeşti cu cineva care are opt calificări în primăvara europeană”
„Vorbești cu cineva care are opt calificări în primăvara europeană! Cum poți să fii invidios pe o echipă care abia acum ar ajunge să joace în grupele de Europa League?!
Le doresc din toată inima să meargă mai departe în Europa League, din două motive: să vedem în competiția aia câte puncte fac și, mai important, să joace cu 3 zile înainte de meciul nostru de la Craiova. Atunci e programat, ar reprezenta pentru noi un foarte mare avantaj!”, a răspuns Mihai Stoica, pentru primasport.ro, la întrebarea dacă e invidios pe echipa antrenată de portughezul Filipe Coelho.
„Normal că-mi convine. Eu nu sunt ipocrit, să-mi doresc binele altuia și nu mai știu ce. Eu îmi doresc binele echipei la care activez”, a adăugat Stoica.
FCSB a avut un sezon european de coşmar. A fost eliminată de Auda în turul 2 preliminar al Conference League. Letonii, mai slab cotaţi decât FCSB, s-au impus în ambele tururi. Scorul la general a fost 7-3 în favoarea acestora.
- Corvinul – CFR Cluj LIVE TEXT (21:30). Debut pentru Marius Șumudică. Echipele probabile
- Reacţia lui Alex Dobre, după scandalul făcut de Daniel Pancu în Rapid – Dinamo 0-1: „Ne inspiră”
- Oțelul – Universitatea Craiova LIVE TEXT (18:30). Oltenii vor revanșa în campionat. Echipele probabile
- Ce surpriză! Fosta vedetă de la FC Vaslui vrea să antrenze la FCSB: „Sunt pregătit! Ştiu cum sunt patronii din Liga 1”
- Daniel Pancu, taxat după eșecul suferit în derby-ul cu Dinamo: „Nu găseşte acest antidot”

































