Închide meniul

Dortmund – Manchester City | Noapte furtunoasă pentru vedetele lui Pep Guardiola: "Am simțit că se cutremură hotelul". Poliţia a intervenit din cauza ultraşilor!

Dragoș Vasile Publicat: 14 aprilie 2021, 12:00

Comentarii
Dortmund – Manchester City | Noapte furtunoasă pentru vedetele lui Pep Guardiola: "Am simțit că se cutremură hotelul". Poliţia a intervenit din cauza ultraşilor!

Poliţia a intervenit la Dortmund din cauza ultraşilor nemţi

Manchester City are un avantaj minim, 2-1, înaintea returului cu Dortmund din sferturile de finală ale Champions League. Fanii nemţilor aşteaptă cu sufletul la gură calificarea favoriţilor în penultimul act al competiţiei, astfel că au trecut la fapte.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Pentru a le pune beţe în roate englezilor, ultraşii au aprins artificii pe parcursul serii trecute în faţa hotelului unde erau cazaţi "cetăţenii". Şi nu de orice fel, ci artificii profesionale, care să provoace un adevărat "cutremur" pentru a le da mari bătăi de cap vedetelor lui Pep Guardiola.

Fanii nu s-au mulţumit cu un singur rând, astfel că au lansat trei "valuri", la orele 02:45, 4:30 şi 5:30, după cum anunţă Daily Mail. "Nu au fost doar pocnitori. Vorbim despre artificii industriale. Exploziile erau incredibile. Am simțit că se cutremură hotelul", a dezvăluit un martor pentru sursa citată.

Duelul de gală Dortmund – Manchester City se joacă astăzi, 14 aprilie, de la ora 22:00. Meciul va fi în format LIVE TEXT, pe AS.ro.

Reclamă
Reclamă

Erling Haaland, "blocat" la Dortmund! Nemţii îi pun beţe în roate lui Mino Raiola

Telenovela transferului lui Haaland continuă şi înainte de meciul cu Manchester City. Borussia Dortmund i-a setat prețul lui Haaland la 180 de milioane de euro. În 2022, clauza acestuia va scădea la "numai" 75 de milioane. 

Chiar dacă, la prima vedere, nemții s-ar putea vedea obligați să renunțe la golgheterul de 20 de ani, Mino Raiola anunţă că formaţia din Bundesliga nu doreşte să îl vândă pe superstarul norvegian.

Totuşi, celebrul impresar nu este de acord cu decizia nemţilor: "Am fost la Dortmund. Michael Zorc (n.r. directorul sportiv) ne-a spus clar că nu vor să îl vândă pe Erling în vara aceasta. Respect opinia lor, dar asta nu înseamnă că sunt de acord. Nu este niciun război între mine şi Borussia! Relaţia este una bună", a spus Raiola pentru nemţii de la Sport1, citat de Marca.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cum se va termina derby-ul etapei a 13-a din Liga 1, Dinamo - Rapid?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:15
România – Olanda (17:00) şi România – Slovenia (20:00), LIVE VIDEO. Tricolorele şi tricolorii, în semifinale la European
23:58 17 oct.
VideoBucuria uriaşă a tricolorilor după ce România a învins Suedia şi s-a calificat în semifinale la European!
23:47 17 oct.
“Ne jigneşte” Gabi Balint, supărat şi el pe Mircea Lucescu! Ce l-a deranjat la selecţionerul naţionalei
23:25 17 oct.
VIDEORomânia – Slovacia 3-0 şi România – Suedia 3-2! Medalie istorică pentru tricolori la European
22:58 17 oct.
VIDEOVlad Dragomir, în formă maximă după prestația din meciul cu Austria! Reușită de senzație pentru Pafos
22:49 17 oct.
Reacţia lui Bogdan Andone după penalty-ul anulat din meciul Farul – FC Argeş 0-0
1 Gigi Becali s-a decis şi îi prelungeşte contractul titularului de la FCSB: “Niciodată nu lasă jucători aşa” 2 Florin Talpan, atac devastator după ce site-ul UEFA a şters Cupa Campionilor din palmaresul FCSB-ului! 3 Mirel Rădoi, atac exploziv la adresa lui Mircea Lucescu: “E ceva şocant ce a făcut. Nu poţi să faci asta pe faţă” 4 Gigi Becali a reacționat, după ce UEFA a șters Cupa Campionilor Europeni din dreptul FCSB: „Este o hackăreală” 5 “Mă denigrează”. Mircea Lucescu, replică dură după atacul lui Mirel Rădoi: “Am greşit când am spus că-l stimez” 6 Site-ul UEFA a trecut-o pe Steaua Bucureşti câştigătoarea Cupei Campionilor 1986. Fotbal Club FCSB a rămas fără cupă
Citește și