PSG – Bayern | Neymar, ghinionistul de serviciu! Brazilianul a lovit bara de trei ori în cinci minute. Starul campioanei Franţei şi-a pus mâinile în cap

Dragoș Vasile Publicat: 13 aprilie 2021, 20:00

profimediaimages.ro

PSG - Bayern | Neymar, ghinonistul de serviciu!

Neymar a contribuit decisiv la victoria din tur a lui PSG, 3-2, însă brazilianul a fost lovit de ghinion la el acasă. În prima repriză a meciului cu Bayern, vedeta campioanei Franţei a lovit bara de 3 ori, în minutele 34, 37 şi 39!

Cum ocaziile se răzbună, Bayern a dat lovitura la câteva momente după ultima bară a lui Neymar. Choupo-Moting a deschis scorul, în minutul 40, şi a readus speranţa în tabăra bavarezilor.

VEZI AICI GOLUL LUI CHOUPO-MOTING!

Neymar rămâne la PSG! Brazilianul va semna până în 2026. Cum a fost convins să nu plece la Barcelona

Neymar este aproape să semneze un nou acord cu PSG. Brazilianul ar urma să joace în Capitala Franţei până la 34 de ani.

"Neymar vrea să rămână la PSG. Vede că echipa se află în creștere și îi place proiectul", a declarat un apropiat al brazilianului potrivit France Footbal. Informaţia a fost oferită şi de jurnalistul Fabrizio Romano, la CSB Sports.

Neymar este cel mai scump jucător al planetei. El a ajuns de la Barcelona la PSG, pentru 222 de milioane de euro, în urmă cu patru ani. Brazilianul are cifre impresionante la PSG. El a jucat 106 meciuri până acum, în toate competiţiile. A marcat 83 de goluri şi a oferit 49 de pase decisive.

0:00 AS Roma – Bayer Leverkusen 0-2 şi Marseille – Atalanta 1-1! Meciuri nebune în semifinalele Europa League şi Conference League 2
23:54
EXCLUSIVVictor Piţurcă, discurs neaşteptat despre Elias Charalambous după ce FCSB a devenit campioană: „Nu ştiu cine e, nu-l cunosc!”
2
23:48
VIDEOCăpitanul lui PAOK, discurs motivaţional în jurul unei icoane! Imagini superbe din vestiarul jucătorilor lui Răzvan Lucescu
2
23:25
Hakan Calhanoglu a pus mâna pe telefon şi l-a sunat pe Elias Charalambous, după a petrecut pe manele titlul câştigat cu Inter
2
23:13
„Bani? Nu primesc foarte mulţi bani aici” Siyabonga Ngezana a vorbit în Africa de Sud despre salariul de la FCSB
2
22:18
Românii atacă tabloul principal la Saudi Smash 2024! Trei români joacă vineri, LIVE în AntenaPLAY
2
22:15
„Nu l-am sunat pe Gigi Becali că nu am fost în halul ăla de beat!” Tamaş, dezvăluiri colosale: „Aoleu, iar s-a îmbătat Găbiță!”
2
22:08
Coreea de Sud – România LIVE VIDEO (vineri, ora 13:30). „Tricolorii” vor o nouă victorie la CM de Hochei, LIVE în AntenaPLAY
2
21:50
România s-a calificat în finală la Campionatul European de gimnastică de la Rimini. Alte trei finale pe aparate pentru tricolore
2
21:40
Claudiu Keşeru, categoric după ce FCSB a cucerit titlul: „E momentul să plece”. Ce şanse le dă roş-albaştrilor în Europa