PSG – Bayern | Neymar, ghinionistul de serviciu! Brazilianul a lovit bara de trei ori în cinci minute. Starul campioanei Franţei şi-a pus mâinile în cap

Dragoș Vasile Publicat: 13 aprilie 2021, 20:00

profimediaimages.ro

PSG - Bayern | Neymar, ghinonistul de serviciu!

Neymar a contribuit decisiv la victoria din tur a lui PSG, 3-2, însă brazilianul a fost lovit de ghinion la el acasă. În prima repriză a meciului cu Bayern, vedeta campioanei Franţei a lovit bara de 3 ori, în minutele 34, 37 şi 39!

Cum ocaziile se răzbună, Bayern a dat lovitura la câteva momente după ultima bară a lui Neymar. Choupo-Moting a deschis scorul, în minutul 40, şi a readus speranţa în tabăra bavarezilor.

VEZI AICI GOLUL LUI CHOUPO-MOTING!

Neymar rămâne la PSG! Brazilianul va semna până în 2026. Cum a fost convins să nu plece la Barcelona

Neymar este aproape să semneze un nou acord cu PSG. Brazilianul ar urma să joace în Capitala Franţei până la 34 de ani.

"Neymar vrea să rămână la PSG. Vede că echipa se află în creștere și îi place proiectul", a declarat un apropiat al brazilianului potrivit France Footbal. Informaţia a fost oferită şi de jurnalistul Fabrizio Romano, la CSB Sports.

Neymar este cel mai scump jucător al planetei. El a ajuns de la Barcelona la PSG, pentru 222 de milioane de euro, în urmă cu patru ani. Brazilianul are cifre impresionante la PSG. El a jucat 106 meciuri până acum, în toate competiţiile. A marcat 83 de goluri şi a oferit 49 de pase decisive.

• Neymar, ghinionistul de serviciu
  • Brazilianul a lovit bara de 3 ori în PSG - Bayern

15:35 „E o mare porcărie!” Dumitru Dragomir a răbufnit după ce Corvinul și Oțelul au ajuns în finala Cupei României! 15:32 Gigi Becali şi Dan Şucu, luptă strânsă pentru Louis Munteanu! Ce sumă cere Fiorentina pentru atacantul român 15:17 Când vor afla Corvinul Hunedoara și Oțelul Galați dacă vor primi licența pentru Europa League! Răzvan Burleanu a făcut anunțul 15:01 Zeljko Kopic a dezvăluit prin ce trece Homawoo, după accidentarea gravă suferită de Luca Mihai: „Nu se simte bine” 14:47 Daniel Niculae are o nouă funcție importantă la Rapid! Victor Angelescu a făcut anunțul oficial 14:44 „Jucătorii sunt înfometaţi!” Ce a observat Elias Charalambous la antrenamentul FCSB-ului, înaintea derby-ului cu Rapid 14:23 Răzvan Burleanu i-a fixat termenul limită lui Edi Iordănescu: „Acesta este obiectivul nostru” 14:14 „A suferit atât fără vină…” Ion Țiriac o cere pe Simona Halep la Jocurile Olimpice! A dat și un verdict despre „Simo” 13:45 „Recoltă bună, fermierii mei” Granzii din Premier League au fost făcuţi praf, după o săptămână europeană de coşmar 13:40 „Fără subiectivism!” Cristi Balaj, verdict sincer despre lupta pentru locul 2 din Liga 1! Ce a spus despre șansele CFR-ului Vezi toate știrile