Karim Benzema, performanță uriașă după golul marcat în Real Madrid – Atalanta! La un pas să egaleze o legendă a "galacticilor"

Alexandru Ivan Publicat: 16 martie 2021, 19:58

Comentarii
Karim Benzema, performanță uriașă după golul marcat în Real Madrid – Atalanta! La un pas să egaleze o legendă a "galacticilor"

Karim Benzema, 70 de goluri în UEA Champions League

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Karim Benzema a marcat în minutul 34, după o gafă de zile mari a lui Marco Sportiello. Portarul Atalantei a degajat direct la Modric, care l-a servit ideal pe Benzema. Golgheterul lui Real Madrid nu a dat greși în fața porții.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

A fost reușita cu numărul 70 în UEFA Champions League pentru Karim Benzema. Francezul este în top 5 marcatori din istoria competiției. Raul Gonzalez, legenda lui Real Madrid, are un gol mai mult decât Benzema.

Karim Benzema, 70 de goluri în UEFA Champions League

Karim Benzema este cel important jucător din lotul lui Zinedine Zidane. De altfel, atacantul francez este indispensabil pentru jocul madrilenilor. Golgheterul galacticilor are 21 de goluri în toate competițiile în acest sezon. Al doilea marcator al Realului, Casemiro, are numai 6 reușite. 

Benzema a fost decisiv și în ultima etapă din La Liga, împotriva lui Elche. Vârful de 33 de ani a înscris golul victoriei în minutul 90+3, cu o execuție superbă. 

Reclamă
Reclamă

Karim Benzema se află la Real Madrid din 2009. Florentino Perez îl aducea de la Olympique Lyon pentru 35 de milioane de euro.

Cei mai buni marcatori din istoria UEFA Champions League

1. Cristiano Ronaldo – 134 de goluri, pentru Manchester United, Real Madrid și Juventus
2. Lionel Messi – 120 de goluri, pentru Barcelona
3. Robert Lewandowski – 72 de goluri, pentru Borussia Dortmund și Bayern München
4. Raúl González – 71 de goluri, pentru Real Madrid și Schalke
5. Karim Benzema – 70 de goluri, pentru Lyon și Real Madrid

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga finala Ligii Campionilor în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:50 9 mai

“Mergem fără presiune”. Cristiano Bergodi, gata de cele două “finale” dintre “U” Cluj și Universitatea Craiova

23:48 9 mai

Răzvan Onea, la pământ după eșecul cu U Cluj: „Suntem dărâmaţi mental”

23:27 9 mai

Costel Gâlcă știe unde s-a distrus sezonul Rapidului: „A fost din ce în ce mai rău”

23:16 9 mai

Aryna Sabalenka, lecţie de fair-play după eşecul cu Sorana Cîrstea: “Nu mi-a dat nicio şansă. Sunt tristă că se retrage”

23:12 9 mai

FotoGalatasaray a cucerit al patrulea titlu la rând în Turcia. Sărbătoare de zile mari la Istanbul

23:00 9 mai

Sorana Cîrstea, conferinţă de presă pentru istorie! Ce a spus despre români şi despre Simona Halep şi Irina Begu

1 Continuă coșmarul pentru un club din play-out! N-a primit licența de Liga 1 nici după apel: “Mergem la TAS” 2 Ofertă de 7 milioane de euro pentru o vedetă a Universităţii Craiova. Mihai Rotaru a dat răspunsul pe loc 3 UPDATEPanică uriaşă la Rapid. Alexandru Dobre, transportat la spital după ce i s-a făcut rău pe aeroport. Ultimele vești 4 Ion Ţiriac împlineşte 87 de ani! Cadou între miliardari: ce a putut primi de la Bernie Ecclestone 5 Imaginea postată de Andrei Cordea la miezul nopţii, după controversa uriaşă din CFR Cluj – Universitatea Craiova 0-0 6 Adrian Mutu a făcut praf una dintre vedetele Ligii 1! “Are mari probleme în privința caracterului”
Citește și