Al Khelaifi a făcut anunţul aşteptat de toată lumea – Neymar şi Mbappe vor rămâne pe viaţă la PSG. Cei doi sunt curtaţi de cele mai importante cluburi din Europa.
Al Khelaifi: "Vor rămâne la Paris"
"Neymar este unul dintre cei mai buni jucători din lume, este în primii trei. El a fost omul meciului şi a avut un joc extraordinar. A făcut un meci incredibil.
Am simţit ceva special. Atât el, cât şi Kylian vor rămane la Paris, nu vor pleca niciodată", a declarat Al Khelaifi conform RMC Sport.
Neymar, gest superb la finalul jocului cu Atalanta
Neymar a fost desemnat omul meciului, în victoria dramatică din sferturile Champions League. Starul brazilian i-a dat trofeul lui Choupo-Moting, cel care a marcat golul victoriei în minutul 93 al partidei.
Atalanta a deschis scortul în minutul 27 al meciului, prin Pasalic, şi a condus tot jocul. PSG a egalat în minutul 90, prin Marquinhos şi a câştigat în 93. La final, parizienii au declanşat fiesta în vestiar.
- PSG, calificare istorică în semifinale
- Atalanta - PSG 1-2
- PSG a împlinit 50 de ani
- Play-off-urile din NHL şi NBA sunt exclusiv în AntenaPLAY
- 6 Hours of Spa-Francorchamps e live în AntenaPLAY, pe 9 mai
- “Se iubeşte prea mult!” Gigi Becali e convins că Mirel Rădoi nu va reuşi în Turcia: “Din cauza mândriei”
- „Nebunie” curată: au luat titlul cu un gol în minutul 90+16 chiar în fața marii rivale!
- „Eu nu aș fi făcut asta niciodată!” Sumudică, vești proaste pentru Rădoi după 3 înfrângeri la Gaziantep
- I-au oprit conferința lui Arda Turdan! Ce au făcut jucătorii lui Șahtior după câștigarea titlului
- Echipa perfectă a lui Luis Enrique rămâne fără o stea: vrea neapărat în Premier League! Liverpool și Arsenal se luptă pentru el



































