Închide meniul

Zinedine Zidane exultă după ce a câştigat un nou trofeu cu Real Madrid. "Trăiesc unul dintre cele mai frumoase momente din carieră!"

Iulian Focșăneanu Publicat: 16 iulie 2020, 21:33

Comentarii
Zinedine Zidane exultă după ce a câştigat un nou trofeu cu Real Madrid. "Trăiesc unul dintre cele mai frumoase momente din carieră!"

Zinedine Zidane şi-a anunţat jucătorii că pleacă de la Real Madrid

Francezul a scris o nouă pagină de istorie şi a ţinut să precizeze că a fost un trofeu câştigat cu mult efort.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Zinedine Zidane, euforit după ce Real Madrid a devenit campioana Spaniei

"Pur şi simplu am obţinut mai multe puncte decât ceilalţi. Este unul dintre cele mai frumoase momente pe care le trăiesc din punct de vedere profesional, mai ales după tot ce s-a întâmplat, după izolarea din timpul pandemiei.

Champions League este Champions League. Campionatul Spaniei este cu totul altceva. Sunt 38 de etape. Dacă la finalul celor 38 de etape ai mai mult puncte decât ceilalţi este extraordinar", a declarat Zinedine Zidane imediat după ce a primit trofeul.

Spre deosebire de alţi ani, starurile Realului nu se pot bucura alături de fani la Cibeles. S-a luat această decizie din cauza riscului infectării cu coronavirus. Antrenorul grupării blanco le-a transmis un mesaj susţinătorilor celei mai titrate echipe din Spania.

Reclamă
Reclamă

"Ne-am fi dorit să sărbătorim alături de fani, la Cibeles. Totuşi, nu poţi să-i controlezi pe suporteri. Este o chestiune legată de sănătatea lor. Sunt sigur că sunt acasă şi că sunt fericiţi că am câştigat titlul. Îi felicit pe toţi", a specificat Zidane.

Zidane a câştigat pentru a treia oară La Liga. De două ori a făcut-o din postura de antrenor al Realului şi o dată din cea de jucător.
 

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuşi FCSB să prindă play-off-ul în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
12:00
LIVE SCORESorana Cîrstea – Anastasia Zakharova LIVE SCORE, la Seul. Jaqueline Cristian – Emma Răducanu, după 13:30
11:38
Lionel Messi a ajuns la 20 de goluri în acest sezon! Gol şi pasă de gol în revanşa luată de Inter Miami
11:00
O nouă lovitură pentru FCSB! Un titular s-a accidentat la antrenament
10:34
Dorinel Munteanu a dat cărţile pe faţă! Ce a spus de eventuala revenire în Liga 1
10:27
Aryna Sabalenka s-a retras de la China Open
9:50
România – Qatar 1-3. Tricolorii au încheiat Mondialul fără victorie
1 Gică Hagi a jucat în Legends Charity Game. “Regele” s-a remarcat imediat în meciul în care au evoluat nume uriaşe 2 VIDEOGabi Tamaş şi Dan Alexa, luaţi cu maşina de poliţie în Asia Express. Ce li s-a putut întâmpla celor doi pe “Drumul Eroilor” 3 Jose Mourinho revine! Îi ia locul antrenorului demis după umilinţa din Champions League 4 Marius Şumudică a bătut palma cu noua echipă, după ce a refuzat să revină în Liga 1: “M-am înţeles” 5 “Vor fi scoşi de pe listă”. Mihai Stoica, anunţ despre schimbările de lot pregătite de Gigi Becali la FCSB 6 Viitorul lui Cristi Chivu pe banca lui Inter, decis. Anunţul lui Fabrizio Romano înaintea meciului cu Ajax
Citește și