Închide meniul

Reacţia lui Zidane, după pasa de pe altă planetă reuşită de Benzema: "Este genial ceea ce face el"

Antena Sport Publicat: 29 iunie 2020, 6:16

Comentarii
Reacţia lui Zidane, după pasa de pe altă planetă reuşită de Benzema: "Este genial ceea ce face el"

Zinedine Zidane, cuvinte uriaşe la adresa lui Benzema

La finalul meciului câştigat de Real Madrid cu 1-0, în faţa celor de la Espanyol, Zidane a avut cuvinte de laudă la adresa lui Benzema. Real Madrid este lider în La Liga, având 2 puncte peste Barcelona, cu 6 etape înainte de final. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cea mai importantă pentru noi este vicotira. Vreau să-mi felicit jucătorii pentru felul în care s-au dăruit în acest meci, unul extrem de dificil pentru noi. Cu privire la Karim Benzema, pot spune că este genial ceea ce face el. Karim poate face lucruri speciale, dar victoria aparţine tuturor băieţilor. Karim este un fotbalist impresionant şi ne arată asta în fiecare meci. Eu sunt de părere că mereu face ceva mai bun şi are încă o vârstă perfectă pentru fotbalul de performanţă” a spus Zinedine Zidane. 

Intră aici pentru a vedea pasa lui Benzema şi golul lui Casemiro!

Spaniolii şi-au amintit de pasa lui Guti

După această reuşită, spaniolii au îndrăznit să facă o comparaţie între pasa lui Benzema şi o altă pasă istorică, pe care Guti i-o oferea chiar lui Karim, în ianuarie 2010.

Atunci, într-un meci disputat pe El Riazor, cu Deportivo, Guti se afla în poziţie de finalizare, dar prefera o pasă subtilă cu călcâiul, pe care doar francezul a înţeles-o. Aceasta este considerată una din cele mai frumoase pase decisive din istorie.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe cine vrei selecţionerul României?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
9:14
Raphinha şi Lewandowski au intrat direct în istoria La Liga, după Barcelona – Valencia 6-0
9:11
“Nu au mai vrut să joace”. Basarab Panduru, mesaj dur pentru FCSB. Ce a spus despre şansele la titlu
8:59
Luka Modric a scris istorie în Serie A, după ce a marcat primul gol la AC Milan. Borna uriaşă stabilită
8:56
Jaqueline Cristian e românca numărul 1 în clasamentul WTA. Sorana Cîrstea se menţine pe locul 66
8:48
Ce a făcut Vlad Chiricheş imediat după Csikszereda – FCSB 1-1
8:40
David Popovici împlineşte azi 21 de ani! Campionul român îşi donează ziua de naştere
1 UPDATEMirel Rădoi, întins pe jos în vestiar după criza nervoasă din meciul cu Farul! Medicii au intervenit imediat 2 Antrenorul lui Alanyaspor s-a convins. Mesaj după debutul lui Ianis Hagi: “Au contribuit foarte mult” 3 “Nu mai ştiu cu cine să joc” Gigi Becali anunţă un transfer după Csikszereda – FCSB 1-1: “Asta ne trebuie” 4 Carlo Ancelotti a numit singura echipă de club pe care ar mai antrena-o 5 VideoIanis Stoica a văzut roşu, dar a fost salvat de VAR! Guimaraes, gol din lovitura liberă provocată de român 6 Gigi Becali și-a „mitraliat” echipa după 1-1 cu Csikszereda: „Jucătorii în care îmi puneam baza nu mai fac nimic”
Citește și