Chiar dacă s-a vehiculat varianta ca Lisabona să găzduiască partidele din sferturi, Marca susţine că oficialii UEFA încă se mai gândesc. Din actuala ediţie de Champions League au mai rămas de jucat 4 partide din optimi, sferturile de finală, semifinala şi finala.
Cel mai probabil, pe 17 iunie, UEFA va anunţa comprimarea programului. Partidele din sferturi şi semifinale se vor juca într-o singură manşă şi într-un singur oraş, în perioada 12-23 august. Astfel, se vor evita deplasările pe mai multe stadioane, care ar spori riscurile de infectare cu coronavirus.
Turcii vor finala Champions League la Istanbul
Turcii şi-au exprimat în mod oficial dorinţa de a găzdui finala Champions League, aşa cum era stabilit la începutul sezonului. Ministrul Sportului, Mehmet Kasapoglu, a făcut anunţul.
"N-am niciun dubiu că această finală se va desfăşura în cele mai bune condiţii, în Turcia. Suntem convinşi că vom primi veşti bune pe 17 iunie", a declarat acesta.
- UEFA va anunţa pe 17 iunie scenariul final pentru cupele europene
- Programul competiţional va fi comprimat
- Turcii vor finala la Istanbul
- PAOK - OFI Creta, finala Cupei Greciei, se vede LIVE în AntenaPLAY (sâmbătă, 20:30)
- Al Ahli – Machida, finala Ligii Campionilor Asiei, e LIVE în AntenaPLAY (sâmbătă, 19:15)
- Imagini incredibile cu Jack Grealish! Beat şi adormit într-un bar din Manchester: “Alcoolul l-a doborât”
- Anunţul UEFA după ce s-a cerut retrogradarea clubului Inter
- Răzvan Lucescu a explicat de ce a spus: “Dacă nu câștig, sunt un om mort!” Şi tatăl lui a zis la fel: “Așa simțim”
- Şedinţă cu concedieri la Gaziantep! Ce se întâmplă la echipa lui Mirel Rădoi după ce a debutat ruşinos
- Apare All Star League! Salah, Neymar sau Lewandowski pot ajunge lângă Messi în această vară
































