Închide meniul

”E o achiziție riscantă! Rangers nu are bani de cheltuit”. Transferul lui Ianis Hagi, criticat

Antena Sport Publicat: 25 mai 2020, 16:37

”E o achiziție riscantă! Rangers nu are bani de cheltuit”. Transferul lui Ianis Hagi, criticat

Ianis Hagi, aproape de transferul definitiv la Rangers

"Pentru această sumă, pentru un jucător tânăr cu potențial, cred că este o achiziție riscantă. Se poate vedea abilitatea pe care o are, că este un jucător creativ. Poate să creeze goluri sau să le înscrie și te gândești că, dacă va avea cariera tatălui său, ar fi foarte ieftin să transferi un jucător de acest tip cu 5 milioane de euro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

”Rangers nu are bani de cheltuit”

Dar am văzut de mai multe ori în trecut că un jucător care pare de excepție, pe măsură ce îl cunosc echipele, nu mai progresează așa cum se așteaptă. Ianis este un jucător foarte bun cu ambele picioare. 

Poate că are nevoie să mai crească puțin fizic, dar problema e că Rangers nu are bani de cheltuit și cheltuie în mare măsura pentru un jucător doar cu potențial în acest moment, astfel că există pericolul să nu întărească echipa cum ar trebui", a spus Gordon Smith, citat de Rangers News. 

Pe de altă parte, 4 superputeri din Premier League sunt pe urmele lui Ianis Hagi. Agentul Ioan Becali susține că Manchester City, Manchester United, Chelsea și Tottenham îl monitorizează pe fiul ”Regelui”.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va lua Cristi Chivu titlul cu Inter în sezonul 2025-2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
15:40

LIVE SCOREMusetti – Alcaraz se joacă ACUM, în prima semifinală de la Roland Garros. Sinner – Djokovic începe la 20:00

15:26

CFR Cluj dă o nouă lovitură! Un fundaş croat va semna cu formaţia din Gruia

15:00

Austria – România LIVE VIDEO (sâmbătă, 21:45, Antena 1 şi AntenaPLAY). Cum arată primul 11

14:56

“Nu pot decât să mă înclin” Ralf Rangnick, cuvinte uriaşe pentru Mircea Lucescu, înainte de Austria – România

14:06

NBA ia în considerare o expansiune! Ce planuri are Adam Silver în Europa

13:54

Primul jucător pe care Cristi Chivu îl vrea la Inter! Românul vrea să aducă un fost elev de la Parma

1 „Am câștigat. Eu sunt Steaua”. Florin Talpan a anunțat victoria „militarilor” în procesul pentru palmares cu FCSB 2 Gigi Becali a anunțat transferul lui Dennis Politic la FCSB: „Azi semnăm”. Suma plătită către Dinamo 3 Louis Munteanu a părăsit cantonamentul României, chiar înaintea meciului cu Austria! Anunţul FRF 4 BREAKING NEWSCristi Chivu semnează cu Inter! Gazzetta dello Sport: “Contract pe 2 ani!” 5 Florin Niţă, marea lovitură încercată de Dinamo pe piaţa transferurilor 6 Mihai Stoica a dezvăluit ce jucători vor pleca de la FCSB: “E mai uşor să accepte”. Două reveniri anunţate
Citește și