"Dacă m-aş întoarce pe Emirates? Mi-am spus mereu că atunci când voi pleca de la Arsenal va fi pentru totdeauna. Este decizia pe care am luat-o.
Am antrenat clubul pentru 1.235 de meciuri, am avut perioade bune şi perioade rele, dar am încercat mereu să protejăm valorile clubului. Şi cred că am reuşit să facem asta", a declarat Wenger pentru sursa citată.
Arsene Wenger: "Inima mea este alături de club"
Wenger a câştigat de trei ori titlul cu Arsenal, ultima oară în sezonul 2003-2004. S-a despărţit de tunari în 2008, iar în prezent, ocupă un post în cadrul FIFA.
"Inima mea este alături de club. Mă gândesc mult la echipă şi la acea perioadă. 22 de ani reprezintă ceva neobişnuit în meseria mea. Îmi fac griji pentru ce se întâmplă acolo şi urmăresc toate meciurile", a mai spus Wenger.
- Arsene Wenger n-are de gând să se mai întoarcă la Arsenal
- Fostul manager a stat 22 de ani la clubul londonez
- Wenger a cucerit trei titluri cu tunarii
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Dennis Man, la un pas de istorie alături de PSV Eindhoven! Ce record poate stabili gruparea lui Peter Bosz
- “Îmi lipseşte” Fără echipă de la despărţirea de Legia Varşovia, Edi Iordănescu a spus unde vrea să antreneze!
- Nicolae Stanciu a “rupt blestemul”. Mijlocașul a marcat după 7 luni de secetă chiar în fața fostei echipe
- Ce face azi arbitrul „bandit” care a eliminat Italia de la Mondialul din 2002 și a fost închis pentru trafic de droguri
- O nouă tragedie în familia lui PAOK Salonic. Un suporter, ucis după ce a fost înjunghiat pe stradă

































