Adebayor, jucător aflat în activitate la 36 de ani și care evoluează la Olimpia Asuncion în Paraguay, declară că nu are de gând în viitorul apropiat să doneze vreun ban sistemului medical din Togo.
Emmanuel Adebayor: ”Sunt banii mei și fac ce vreau cu ei!”
”Pentru cei ce mă acuză că nu donez nimic, da, este adevărat. Foarte simplu. Sunt banii mei și fac ce vreau cu ei, mănânc ce vrea și când vreau, asta contează!
Am auzit persoane care mă critică pentru că nu am înființat o fundație la Lomé. De parcă eu aș fi adus virusul aici. Este o situație neplăcută, însă la fel e și țara!”, a spus Adebayor.
Adebayor are o avere estimată la 45 de milioane de dolari. Togolezul a jucat în Europa pentru formații ca Arsenal, Real Madrid, Manchester City sau Monaco. Pentru naționala din Togo a evoluat în 87 de partide și a marcat 32 de goluri.
- Un atacant togolez nu donează împotriva Covid-19
- Fotbalistul are o avere impresionantă
- Atacantul a jucat la Arsenal, Real Madrid sau Manchester City
- Inter - Betis se va disputa sâmbătă, de la ora 20:30, live în AntenaPLAY
- Europe Smash - Sweden 2026 e live în AntenaPLAY în perioada 8-18 august
- PSG – Aston Villa 2-1. Gruparea din Franța a cucerit din nou Supercupa Europei
- Pe cine a numit naţionala Emiratelor Arabe Unite selecţioner în locul lui Olăroiu
- Lovitura momentului în fotbal: legenda Barcelonei a preluat naționala Olandei
- S-a scris istorie la Supercupa Europei! Ce s-a întâmplat la duelul dintre PSG și Aston Villa
- Romelu Lukaku, prezentat la noua sa echipă! Atacantul va evolua într-un super-campionat


































