Ironie maximă! Cum și-a numit Marcos Llorente câinele după meciul Atletico-Liverpool din Liga Campionilor

Antena Sport Publicat: 4 aprilie 2020, 15:59

Zuma Press / AFP7 via hepta

Llorente se află în izolare la domiciliu în Spania și a postat pe Instagram o poză cu câinele său, ce era întins pe jos, și cu mesajul ”Ziua 22 de izolare. Anfield urmărește trecerea vieții”.

Marcos Llorente, ”erou” în meciul Liverpool-Atletico din Liga Campionilor

În confruntarea retur de pe Anfield, Atletico venea cu un avantaj minim după victoria cu 1-0 de pe Wanda Metropolitano. Marcos Llorente a intrat în minutul 56 al meciului, la scorul de 1-0 pentru Liverpool.

Partida a intrat în prelungiri și Llorente a înscris două goluri. La finalul celor 120 de minute, Atletico a câștigat cu 3-2 și s-a impus la general cu 4-2, avansând totodată în sferturile Ligii Campionilor.

Atletico Madrid a redus salariile din cauza Covid-19

Conducerea clubului Atletico Madrid a decis să reducă salariile jucătorilor cu 70% pe timpul pandemiei de coronavirus. Decizia a fost luată pentru ca niciun angajat să nu fie trimis în șomaj tehnic.

În total, 430 de oameni sunt angajați la Atletico Madrid. Pe lângă jucătorii lotului masculin, și la echipa feminină, dar și la formația secundă s-a luat aceeași decizie.

0:29 Florin Maxim a comparat-o pe Corvinul cu Real Madrid, după succesul istoric din Cupa României: „Aşa se câştigă!” 0:13 Dorinel Munteanu, la pământ după ce Oţelul a pierdut finala Cupei României: „Stau cam prost cu emoţiile!” 15
23:56
Ce a făcut Dorinel Munteanu, în timpul loviturilor de departajare din finala Cupei României! Gestul a fost surprins imediat
15
23:45
Corvinul merge în Europa League din Liga a 2-a! Oţelul va avea nevoie de două victorii pentru a juca în Europa!
15
23:32
Câţi bani a încasat Corvinul, după ce a câştigat Cupa României! Succes istoric pentru echipa din Liga a 2-a
15
23:10
Corvinul Hunedoara a câştigat Cupa României! Victorie istorică pentru echipa lui Florin Maxim, după lovituri de la 11 metri!
15
22:52
„Trebuie s-o spun!” Fatih Terim, mesaj categoric după ce a fost umilit de PAOK-ul lui Răzvan Lucescu
15
22:51
Aris – PAOK, finala campionatului pentru Răzvan Lucescu, e live în AntenaPLAY (duminică, 20:00). Românul, condamnat să câştige
15
22:45
Accidentare cumplită pentru fiul lui Narcis Răducan! Cât va lipsi de pe teren Iustin! Verdictul medicilor este devastator!
15
22:30
Răzvan Lucescu, prima reacţie după victoria uriaşă din derby-ul cu Panathinaikos! PAOK, la un pas de titlu în Grecia