Ironie maximă! Cum și-a numit Marcos Llorente câinele după meciul Atletico-Liverpool din Liga Campionilor

De Antena Sport
Publicat: 4 aprilie 2020, 15:59

Marcos Llorente, autor a două goluri în meciul Liverpool-Atletico, și-a numit câinele ”Anfield” (n.r stadionul lui Liverpool) după meciul din optimile Ligii Campionilor.

Marcos Llorente, Atletico Madrid

Zuma Press / AFP7 via hepta

Llorente se află în izolare la domiciliu în Spania și a postat pe Instagram o poză cu câinele său, ce era întins pe jos, și cu mesajul ”Ziua 22 de izolare. Anfield urmărește trecerea vieții”.

Marcos Llorente, ”erou” în meciul Liverpool-Atletico din Liga Campionilor

În confruntarea retur de pe Anfield, Atletico venea cu un avantaj minim după victoria cu 1-0 de pe Wanda Metropolitano. Marcos Llorente a intrat în minutul 56 al meciului, la scorul de 1-0 pentru Liverpool.

Partida a intrat în prelungiri și Llorente a înscris două goluri. La finalul celor 120 de minute, Atletico a câștigat cu 3-2 și s-a impus la general cu 4-2, avansând totodată în sferturile Ligii Campionilor.

Atletico Madrid a redus salariile din cauza Covid-19

Conducerea clubului Atletico Madrid a decis să reducă salariile jucătorilor cu 70% pe timpul pandemiei de coronavirus. Decizia a fost luată pentru ca niciun angajat să nu fie trimis în șomaj tehnic.

În total, 430 de oameni sunt angajați la Atletico Madrid. Pe lângă jucătorii lotului masculin, și la echipa feminină, dar și la formația secundă s-a luat aceeași decizie.

12:42 Lotul României U19 pentru Campionatul European din Slovacia. Rareş Ilie, starul naţionalei. Opt jucători de la Farul lui Hagi. Hai, România! În fiecare zi 12:20 EXCLUSIV AS.ro LIVEIlie Poenaru anunţă că David Miculescu vrea transferul la FCSB. „Nu mă pot opune” 12:01 FotoFiica lui Vladimir Putin a apelat la „Terapia Vampir”. Ce intervenţii chirurgicale a suferit Katerina Tikhonova 11:21 Lista „neagră” a lui Dan Petrescu. Cei 11 jucători care au plecat sau sunt pe punctul de a se despărţi de campioana CFR Cluj 11:02 EXCLUSIV AS.ro LIVEIlie Poenaru a dezvăluit care este stadiul negocierilor cu Claudiu Keşeru. Atacantul de 35 de ani poate semna cu UTA! 10:50 Simona Halep – Qinwen Zheng LIVE TEXT (16:00), în turul 2 de la Roland Garros. Simo a câştigat singura întâlnire directă 10:07 VIDEOJulian Alvarez, şase goluri într-un singur meci pentru River Plate. Vine la Manchester City pentru a-i face concurenţă lui Erling Haaland 9:29 Istvan Kovacs, criticat de antrenorul lui Feyenoord, Arne Slot, după finala Conference League! Ce i-a reproşat arbitrului nostru 9:09 FotoImagini cu fiica lui Ilie Năstase au apărut pe un site pentru adulţi. Cum a reacţionat Charlotte 9:00 Gigi Becali renunţă la David Miculescu! Motivul pentru care nu se face transferul la FCSB. „E o mare problemă”

Petre Grigoraş, la AS.ro LIVE

Mohamed Salah a izbucnit în râs
Premier League • 25 mai, 21:05
Mohamed Salah rămâne la Liverpool: „Nu vreau să fiu egoist. Rămân sezonul următor, cu siguranţă”
Jurgen Klopp, în timpul unui meci disputat de Liverpool
Premier League • 25 mai, 9:27
Jurgen Klopp, desemnat antrenorul sezonului în Premier League! Prima reacție a managerului lui Liverpool
Karim Benzema este starul lui Real Madrid
Liga Campionilor • 24 mai, 15:50
Karim Benzema, avertisment înainte de Liverpool – Real Madrid, finala UEFA Champions League: „Şase minute în prelungiri sunt suficiente!”