Potrivit WhoScored.com, Adama are în acest an calendaristic 49 de driblinguri reușite în toate competițiile, în timp ce Lionel Messi are 47.
Successful dribbles in 2020:
Adama Traore — 4⃣9⃣
Lionel Messi — 4⃣7⃣
Eintracht Frankfurt — 4⃣5⃣ pic.twitter.com/EJs8HXnAwH
— WhoScored.com (@WhoScored) March 29, 2020
Adama Traore a fost coleg cu Lionel Messi la Barcelona
Adama Traore este un jucător format de celebra academie a Barcelonei, ”La Masia”. Traore s-a format ca fotbalist la Barcelona B, unde a evoluat în 63 de meciuri între 2013 și 2015.
Traore a fost și coleg cu Lionel Messi, fiind promovat la echipa mare, unde însă a jucat doar într-un meci. Apoi, Adama a ales să plece în Championship, la Aston Villa, în 2015. Ulterior s-a transferat la Middlesbrough, iar din 2018 joacă la Wolverhampton, unde a marcat cinci goluri în 51 de meciuri.
- Adama Traore are mai multe driblinguri reușite decât Messi în 2020
- Traore a fost coleg cu Messi la Barcelona timp de doi ani
- Troare joacă la Wolverhampton din 2018
- Cupa Mondială 2025 la tenis de masă e live în AntenaPLAY (14-20 aprilie)
- Marele Premiu al Arabiei Saudite este live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 20:00
- Cum l-a numit Ousmane Dembele pe Lionel Messi înainte de meciul crucial al PSG-ului cu Aston Villa
- Alex Maxim a semnat! Anunţul presei din Turcia
- „Nu ştiu de ce mi-a fost reziliat contractul” Laurenţiu Reghecampf a vorbit despre demiterea lui!
- Mişcare interesantă a lui Luka Modric! Jucătorul lui Real Madrid va fi acţionar la o echipă din Anglia
- Luis Suarez l-a muşcat de mână pe colegul Jordi Alba, în timpul unui meci