Închide meniul

Primul jucător care a plecat de la FCSB. Nu a mai aşteptat finalul sezonului. Gigi Becali: "Nu mă mai întrebaţi de el"

Antena Sport Publicat: 5 mai 2021, 9:48

Comentarii
Primul jucător care a plecat de la FCSB. Nu a mai aşteptat finalul sezonului. Gigi Becali: "Nu mă mai întrebaţi de el"

Gigi Becali se desparte de un jucător

Potrivit prosport.ro, fundaşul stânga a ales să plece în vacanţă, în Grecia, asta după ce nu se mai prezentase la antrenamente în ultima săptămână. Fundaşul de 30 de ani a fost scos din lot de Becali, în locul lui fiind preferat, Panţiru şi, apoi, Risto Radunovic. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Contractul dintre FCSB şi fundaşul stânga expiră în această vară şi Gigi Becali îl anunţase în mai multe rânduri pe grec că nu are de gând să îi propună o nouă înţelegere. Fotbalistul ajunsese la echipa din Berceni, în 2019, de la FC Botoşani, pentru 75.000 de euro.

Gigi Becali: "Nu mă mai întrebaţi de Soiledis"

"Nu mă mai întrebați de Soiledis pentru că lucrurile sunt clare cu el. Dacă el vrea, atunci poate să plece chiar și de acum. Însă băiatul mai are cateva luni contract cu FCSB, mai are până pe 30 iunie si este frumos să îl țin până la final chiar dacă nu ne vom mai baza apoi pe el.

Dacă mă întrebi acum pe mine, nici nu stiu cu cine s-a mai antrenat în ultimul timp, cu Petrea sau cu Vintilă de pe la echipa a doua, nu m-am mai interesat. Am văzut că a jucat pe la echipa a doua în meciul ăla din Ghencea. Dar din vară nu mai am nevoie de el. Vintilă îl poate folosi când are el nevoie la echipa a doua", spunea Gigi Becali, cu o lună în urmă. 

Aristidis Soiledis avea salariu lunar de 10.000 de euro la FCSB

Soiledis câștiga 10.000 de euro pe lună la FCSB. El n-a jucat decât un singur meci în acest sezon de Liga 1. Se întâmpla în eșecul surprinzător de la Poli Iași, 2-5 în septembrie.

Reclamă
Reclamă

În total, a bifat 22 de apariții în tricoul roș-albaștrilor. Soiledis are 30 de ani și este cotat la 300.000 de euro. Cele mai importante echipe din CV-ul său sunt Olympiacos și AEK Atena.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuși Daniel Pancu să o califice pe CFR Cluj în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
14:37
Cristiano Ronaldo, tot mai aproape de momentul retragerii! Anunţul portughezului: “Voi fi pregătit”
14:37
Ce notă a primit Istvan Kovacs din parte englezilor, după ce a anulat un penalty pentru Liverpool
14:12
Scene ireale la Tottenham. Unul dintre colegii lui Radu Drăguşin a fost ameninţat cu o armă de foc
13:50
EXCLUSIVFlorin Răducioiu, reacţie emoţionantă după moartea lui Emeric Ienei: “Singurul gentleman al fotbalului românesc”
13:47
Gigi Becali, despre moartea lui Emeric Ienei: „Mâine-poimâine sunt și eu în coșciug!”
13:21
Oklahoma City Thunder, de neoprit! Campioana a ajuns la a opta victorie consecutivă
1 Alertă în Gruia! S-a cerut intrarea CFR-ului în insolvență 2 Valeriu Iftime, savuros! A numit echipele care vor ajunge în play-off: “Vă daţi seama ce a ajuns Botoşaniul” 3 “Trebuie arestat” Fanii englezi s-au năpustit asupra lui Istvan Kovacs după ce nu i-a dat penalty lui Liverpool! 4 Rapid pregătește primul transfer al iernii. Mutarea de titlu pe care vor să o facă giuleștenii 5 “Ce ţi-a spus Istvan Kovacs?” Ce a răspuns Xabi Alonso la conferinţa de presă, după Liverpool – Real Madrid 1-0 6 UEFA a explicat de ce Istvan Kovacs nu a acordat penalty la faza controversată din Liverpool – Real Madrid 1-0!
Citește și