Scandal după Mioveni – FC U Craiova 0-0. Acuzaţii dure ale lui Trică: "M-a înjurat! Vreau să ştiu cine e!" Oltenii au ratat o ocazie monumentală

Antena Sport Publicat: 1 aprilie 2021, 19:13

Mediafax Foto / Remus Badea via Hepta

Eugen Trică, acuzaţii dure după Mioveni - FC U Craiova 0-0

Eugen Trică susţine că a fost înjurat de un spectator la finalul meciului de la Mioveni.

"La final, un spectator m-a înjurat. Așa ceva nu se poate! Ori e cu spectatori, ori fără. Toată lumea e cu ochii pe Trică, dar Trică e înjurat de spectatori care n-au voie la meci! Vreau să văd și eu cum a intrat acea persoană la meci. Vreau să văd cine e. Eu sunt înjurat și tot pe mine mă elimină”, a spus Eugen Trică  la Digisport, după CS Mioveni – FC U Craiova 0-0.

CS Mioveni – FC U Craiova 0-0! Oltenii au ratat o ocazie uluitoare

FC U Craiova a ratat o ocazie uluitoare. În minutul 11, italianul Campagno a ratat singur cu poarta goala. Acesta a reluat din câţiva metri peste poarta goală. Trică a acuzat la final şi autobaza lui Alexandru Pelici.

Am avut 3-4 situații clare, dar am întâlnit un adversar care se apără foarte bine, așa cum am spus și înainte de meci. E greu să desfaci zidul chinezesc al lui Alex, prietenul meu (n.r. – Alexandru Pelici, antrenorul lui CS Mioveni). La ultima fază trebuia să marcăm, la situația lui Stoenac din prelungiri.

Sunt mulțumit de cum au evoluat băieții. Au făcut ambele faze foarte bine. Din păcate, n-am marcat. Dar nu e un capăt de țară, rămânem pe primul loc”, a mai spus Trică.

CS Mioveni – FC "U" Craiova 0-0 a fost primul meci din play-off-ul Ligii 2. După acest rezultat, oltenii rămân pe prima poziție, cu 36 de puncte. Mioveni a urcat pe locul al doilea, la două lungimi în urma liderului.

Clasamentul din play-off-ul Ligii 2

Va reuşi Simona Halep să obţină prima victorie, după revenirea pe teren?

Cum au reacţionat jurnaliştii din Grecia după ce l-au văzut pe Gigi Becali cu preoţii în aeroport: „Şeful delegației”

13:55

Răzvan Lucescu, înainte de meciul PAOK – FCSB: „E doar un joc. E vreo diferenţă că mâine jucăm cu FCSB?”

13:42

VIDEOAdina Diaconu / Maria Xiao, OUT în optimile de finală de la China Smash 2024. Eşec în setul decisiv

13:05

Ilie Năstase, reacţie fără precedent la adresa Simonei Halep: „Ce vrea să demonstreze, că nu înțeleg?”

12:48

Un jucător de la Manchester City a fost arestat! Mijlocaşul de 40 de milioane de euro este acuzat de furt

12:45

VIDEOVissel Kobe – Shandong Taishan şi Yokohama Marinos – Ulsan sunt ACUM în AntenaPLAY. Spectacol total în Liga Campionilor Asiei

1 VideoLuiza, soţia lui Cătălin Zmărăndescu, interviu rar despre familia sa: „Vrea să fie şef!” Pasiunea neaşteptată a fiicei sale 2 Suma uriaşă strânsă de David Popovici în doar 24 de ore pentru copiii cu dizabilităţi. „Sunt copleşit!” 3 Cosmin Bărcăuan, avertisment teribil pentru FCSB înaintea meciului cu PAOK: „Este infern! Îi ia de pe tunel!” 4 Adrian Mititelu a făcut anunţul: cine e antrenorul lui FCU Craiova! De ce s-a prăbuşit echipa din Bănie 5 Dennis Man, criticat de italieni, chiar şi după golul marcat în Parma – Cagliari 2-3: „Nu poţi juca 10 minute” 6 FotoEmeric Ienei, imagine rară alături de o altă legendă a fotbalului! Marele antrenor, distincţie din partea Generaţiei de Aur