Mircea Rednic, convins că FCSB nu-i va duce dorul lui Dennis Man: “Nu vreau să fiu răutăcios, dar sunt doi jucători mai buni acolo!”

Alexandru Ivan Publicat: 31 ianuarie 2021, 15:24

SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

Rednic, despre Dennis Man

Dennis Man a devenit cel mai scump transfer din istoria campionatului intern. Mircea Rednic este de părere că suma achitatată de Parma pentru Dennis Man este prea mare pentru nivelul Ligii 1.

Mircea Rednic: “FCSB sunt doi jucători care sunt mult mai buni decât Man”

"Aici cred că a fost o muncă a managerului care l-a trimis acolo. Acum nu vreau să fiu răutăcios, dar e o sumă mare pentru un jucător din România. Şi la FCSB sunt doi jucători care sunt mult mai buni decât Man, e vorba de Coman şi Tănase", a spus Mircea Rednic după Astra – Viitorul 1-1.

Florin Tănase a devenit golgheterul Ligii 1 după plecarea lui Dennis Man. Căpitanul lui FCSB are 14 goluri în campionat și traversează cel mai bun sezon al său în componența “roș-albaștrilor”.

De cealaltă parte, Florinel Coman are în cont o singură reușită în această ediție a Ligii 1. “Perla” lui Gigi Becali a lipsit însă de pe gazon mai bine de o lună din cauza unei accidentări.

Astra – Viitorul 1-1

Echipa lui Mircea Rednic a scos doar o remiză din deplasarea de la Giurgiu. Viitorul a deschis scorul încă din minutul 9, prin George Ganea, dar s-a văzut egalată cu 30 de minute înainte de final. Wuthrich a marcat pentru gazde.

Viitorul rămâne în afara locurilor de play-off după remiza de la Giurgiu. Cu toate acestea, Rednic a fost mulțumit la finalul jocului.

"Văzând cum au decurs lucrurile în repriza a doua, sunt mulţumit. Am început bine jocul, am reuşit să înscriem, păcat că nu am continuat să jucăm de aceeași manieră şi să putem să îi surprinde, Am intrat în jocul lor, cu multe mingi date la întâmplare, am intrat în duel”, a spus Rednic după Astra – Viitorul 1-1.

4
22:45
VIDEOMax Verstappen va pleca din pole position în Marele Premiu de Formula 1 de la Miami (Antena 3 CNN şi AntenaPLAY, 23:00)
4
22:35
Promisiunea lui Kopic după ce Dinamo a ajuns într-o situaţie dramatică: „Vom lupta până la final, vom lupta pentru club!”
4
22:20
Ahmed Bani, la pământ după ce Dinamo a fost egalată de U Cluj: „Trebuia să câștigăm cu orice preț!”
4
22:02
Cum arată clasamentul în playout după U Cluj – Dinamo 3-3. Situaţie disperată pentru echipa lui Kopic
4
21:31
NEWS ALERTReal Madrid e noua campioană a Spaniei! Echipa lui Ancelotti a câştigat titlul cu 4 etape înainte de final
4
21:29
Erling Haaland, cifre fabuloase la Manchester City! Starul norvegian a făcut show și a marcat patru goluri
4
21:00
VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abby Pulling a câștigat prima cursă, live în AntenaPLAY
4
20:42
„S-au înțeles!” Mihai Stoica a anunțat transferul lui Florinel Coman! Ultimele detalii despre negocieri
4
20:35
U Cluj – Dinamo 3-3! „Câinii”, egalați în minutul 90+1! Au nevoie de un miracol pentru a nu retrograda
4
20:29
Motivul pentru care Ianis Hagi nu a revenit la Farul, înainte de EURO 2024: „Era huiduit de 200-300 de spectatori”