VIDEO | "Bă, eşti nesimţit?!" Eşecul cu FCSB a încins spiritele la Craiova. Sorin Cârţu, în conflict cu un suporter. "Discutăm după aceea!"

Mihai Ispas Publicat: 19 decembrie 2020, 5:25 / Actualizat: 12 mai 2021, 9:06

Comentarii
VIDEO | "Bă, eşti nesimţit?!" Eşecul cu FCSB a încins spiritele la Craiova. Sorin Cârţu, în conflict cu un suporter. "Discutăm după aceea!"

Sorin Cârţu, preşedinte Craiova / Mediafax Foto / Mediafax Foto via Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Craiova a pierdut prima poziţie în campionat după ce a fost învinsă pe propriul teren de FCSB, cu 2-0, în etapa a 14-a a Ligii 1. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Sorin Cârţu: "Bă, dar eşti nesimţit?"

Un susţinător al Craiovei l-a luat la rost pe Sorin Cârţu, la finalul partidei din Bănie. Fostul jucător de legendă al oltenilor, care ocupă acum funcţia de preşedinte, a reacţionat dur.

"- Câte analize facem, bă, Cârţule?
– Bă, dar eşti nesimţit?
– Câte analize facem? Uite, abonamentul, 9 milioane! 
– Aşa vorbeşti? Lasă-ne puţin şi discutăm după aceea. Asta e nesimţire! 
– Păi tu eşti, cu analizele!"
, a fost dialogul aprins dintre preşedintele oltenilor şi suporterul Craiovei.

Sorin Cârţu: "A fost cea mai slabă a doua repriză din viaţa acestei echipe"

Craiova a pierdut fiecare repriză cu 1-0, dar până la pauză a ratat mai multe ocazii mari. În schimb, în partea a doua jucătorii oltenilor au recunoscut că scorul putea fi mult mai mare. Cârţu spune că nu a văzut o repriză mai slabă la echipa pe care o conduce.

Reclamă
Reclamă

"Nu e trist, e foarte trist. Suntem de şapte ani în Liga 1, am văzut atâtea meciuri, sunt de doi ani la echipa asta. Nu îmi aduc aminte să fii văzut o asemenea a doua repriză cum am avut-o noi. A fost cea mai slabă a doua repriză din viaţa acestei echipe.

Am crezut că în repriza a doua putem să recuperăm teren. Nu îmi aduc aminte, nu există ceva similar în prestaţia echipei noastre în decurs de şapte ani. Normal că e presiune. Dar vedem, mai sunt patru zile până la joc şi echipa trebuie să îşi revină", a declarat Sorin Cârţu.

Craiova este la două puncte în spatele lui FCSB şi va încheia turul campionatului, pe 22 decembrie, pe terenul fostei campioane, CFR Cluj.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Se va califica FCSB în grupa de Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
12:04

Andrei Nicolescu a anunțat obiectivul lui Dinamo din sezonul următor: „100%!”

12:02

A fost în centrul atenţiei la finala Champions League, dar nu va merge la Cupa Mondială! De 20 de ani nu s-a mai întâmplat

11:53

Prezent la finala UCL, Florentino Perez a fost întrebat despre viitorul lui Vinicius Jr: „Dacă mă întrebi de opinia mea…”

11:18

Mirel Rădoi îl vrea la Gaziantep pe fostul său jucător de la Universitatea Craiova: „Maestrul”

11:15

New York Knicks – San Antonio Spurs, finala NBA 2026! Campioana en-titre, eliminată în finala Conferinţei de Vest

10:42

Finala Champions League a dat calculele peste cap! Cine este noul favorit la câștigarea Balonului de Aur

1 „L-aș vrea din toată inima! I-am spus că-l fac atacant!” Mutarea de vis anunțată de Becali după victoria cu Dinamo 2 Becali n-a mai avut răbdare și face primul transfer: „Am primit oferta de la FCSB!” 3 Primul jucător care pleacă de la Barcelona după transferul lui Anthony Gordon! Câți bani primesc catalanii 4 „Cea mai mare greșeală din istorie”. Scandal imens după faza încinsă din finala PSG – Arsenal 5 „El va fi noul antrenor!” Liverpool s-a mișcat rapid după demiterea lui Slot, anunțul e iminent! 6 „A semnat deja”. Kennedy Boateng și-a găsit echipă, după plecarea de la Dinamo. Și Gigi Becali l-a ofertat
Citește și