"I-am simţit foarte puternici!" Primele explicaţii ale lui Papură după înfrângerea cu FCSB: "Nu am putut ține ritmul!" Ce a spus de situaţia lui Mateiu

Antena Sport Publicat: 18 decembrie 2020, 20:24 / Actualizat: 12 mai 2021, 9:06

Hepta

Corneliu Papură

Corneliu Papură spune că echipa sa ar fi meritat să intre în avantaj la pauză. Înaintea golului marcat de Dennis Man, Craiova a ratat două ocazii mari de a câştiga, dar Andrei Vlad a apărat senzaţional

"Au fost două reprize distincte. În prima repriză am avut situații de a marca, am fi meritat să conducem. Ei au ajuns în minutul 38, primul șut, primul gol. În a doua repriza, ne-au supus unei presiuni la care nu am putut rezista, iar din minutul 60 chiar i-am simțit foarte puternici.

Din punct de vedere fizic, trebuie să recunoaștem că nu am putut ține ritmul cu echipa adversă. Nu e ușor nici când câștigi, nici când pierzi. Trebuie gestionată bine situația și să câștigăm meciul următor. Lupta e abia la început, e etapa 14, așa că mai sunt multe puncte în joc, nu putem pune pe cineva favorit, vom vedea", a spus Corneliu Papură la Digisport.

Cornel Papură: "Mateiu este componentul echipei noastre"

Alexandru Mateiu, unul dintre jucătorii importanţi de la Craiova, nu a prins lotul cu FCSB. Corneliu Papură vorbit despre situaţia mijlocaşului, despre care s-a spus că ar fi avut un antrenorul său.

"Baiaram e un jucător care evoluează bine în stânga. Ivan are viteză mai bună, forță mai bună, experiență. Mateiu este componentul echipei noastre, iar despre conflict, cei care au scris vă pot detalia. Eu nu știu de un asemenea conflict.

În perioada de mercato, probabil fiecare vrea să-și îmbunătățească lotul. Vom vedea ce vom reuși în pauză. Ne vom punea la masă și vom vedea ce avem nevoie și ce decizie vom lua asupra lotului", a spus Papură.

18:11 VIDEOParma – Cremonese 1-1 și Palermo – Ascoli 2-2 au fost în AntenaPLAY! Man și Mihăilă, spectacol la ultimul meci din Serie B 18:05 „Mihai Pintilii, antrenor cu acte în regulă la FCSB?” Mihai Stoica a făcut anunțul! Ce se întâmplă cu Elias Charalambous 17:41 Cole Palmer, cifre impresionante la Chelsea! La doar 21 de ani, a intrat în istoria Premier League 17:38 VIDEOValentin Mihăilă, gol după o cursă fabuloasă a lui Dennis Man în Parma – Cremonese! Românii fac spectacol total în Serie B 17:11 Câți jucători va da FCSB la EURO 2024! Mihai Stoica e sigur: „Am vrut să-l sun pe Edi, dar Gigi Becali nu m-a lăsat!” 17:05 VIDEOFranco Vazquez a marcat un gol superb în Parma – Cremonese! Dennis Man și Valentin Mihăilă, martori la reușita spectaculoasă 16:33 Gigi Becali pregătește trei lovituri pe piața transferurilor! Lista scurtă a FCSB-ului pentru „visul Champions League” 16:21 „Am pătimit împreună” Mesajul postat de oficialii lui Dinamo în ziua de Paște. Ce le-au transmis fanilor, după 3-3 cu U Cluj 15:55 Eliza Samara – Chen Xingtong LIVE VIDEO în AntenaPLAY, de la ora 19:05. Duel infernal pentru româncă la Saudi Smash 2024 15:24 Darwin Nunez, în locul lui Robert Lewandowski la Barcelona! Decizie total neașteptată luată de Xavi Vezi toate știrile