"I-am simţit foarte puternici!" Primele explicaţii ale lui Papură după înfrângerea cu FCSB: "Nu am putut ține ritmul!" Ce a spus de situaţia lui Mateiu

Antena Sport Publicat: 18 decembrie 2020, 20:24 / Actualizat: 12 mai 2021, 9:06

Comentarii
"I-am simţit foarte puternici!" Primele explicaţii ale lui Papură după înfrângerea cu FCSB: "Nu am putut ține ritmul!" Ce a spus de situaţia lui Mateiu

Corneliu Papură

Corneliu Papură spune că echipa sa ar fi meritat să intre în avantaj la pauză. Înaintea golului marcat de Dennis Man, Craiova a ratat două ocazii mari de a câştiga, dar Andrei Vlad a apărat senzaţional

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Au fost două reprize distincte. În prima repriză am avut situații de a marca, am fi meritat să conducem. Ei au ajuns în minutul 38, primul șut, primul gol. În a doua repriza, ne-au supus unei presiuni la care nu am putut rezista, iar din minutul 60 chiar i-am simțit foarte puternici.

Din punct de vedere fizic, trebuie să recunoaștem că nu am putut ține ritmul cu echipa adversă. Nu e ușor nici când câștigi, nici când pierzi. Trebuie gestionată bine situația și să câștigăm meciul următor. Lupta e abia la început, e etapa 14, așa că mai sunt multe puncte în joc, nu putem pune pe cineva favorit, vom vedea", a spus Corneliu Papură la Digisport. 

Cornel Papură: "Mateiu este componentul echipei noastre"

Alexandru Mateiu, unul dintre jucătorii importanţi de la Craiova, nu a prins lotul cu FCSB. Corneliu Papură vorbit despre situaţia mijlocaşului, despre care s-a spus că ar fi avut un antrenorul său. 

"Baiaram e un jucător care evoluează bine în stânga. Ivan are viteză mai bună, forță mai bună, experiență. Mateiu este componentul echipei noastre, iar despre conflict, cei care au scris vă pot detalia. Eu nu știu de un asemenea conflict.

Reclamă
Reclamă

În perioada de mercato, probabil fiecare vrea să-și îmbunătățească lotul. Vom vedea ce vom reuși în pauză. Ne vom punea la masă și vom vedea ce avem nevoie și ce decizie vom lua asupra lotului", a spus Papură.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine este de vină pentru sezonul slab făcut de Rapid?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:20

VideoAntenaSport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 20 aprilie

17:06

Marele Luis Figo, mesaj direct pentru Gică Hagi, în ziua în care a fost prezentat ca selecționer al României

16:52

Mesajul Farului pentru Gică Hagi, după ce “Regele” a devenit oficial selecţionerul României

16:45

Se pregăteşte o plecare grea de la Universitatea Craiova. Oltenii îl scapă liber de contract

16:36

Ce lovitură! Noua echipă a lui Messi, mai urmărită decât „grei” din La Liga

16:30

Gică Hagi, prima postare după ce a devenit selecţionerul României! 2.200 de like-uri în mai puţin de o oră

1 Primul antrenor care e gata să-i ia locul lui Mirel Rădoi la FCSB. Mesaj pentru Gigi Becali: “Sunt pregătit pentru orice” 2 Motivul incredibil pentru care Rapid şi FC Argeş nu au primit licenţă pentru cupele europene 3 Revenire senzaţională a lui Nicolae Stanciu în Liga 1! Clubul cu care a ajuns la un acord 4 Gigi Becali, anunţ despre înlocuitorul lui Mirel Rădoi la FCSB: “Sunt mai tare decât turcaleţii”. Ce a produs “ruptura” 5 Primele două nume care sar din schemă la naţională, după numirea lui Gică Hagi selecţioner. Decizia luată de “Rege” 6 Gigi Becali a dat cărţile pe faţă despre plecarea lui Mirel Rădoi de la FCSB: “L-am cam întors”
Citește și