Numai puţin de 14 jucători de la FCSB au fost infectaţi cu noul coronavirus. În acest moment, lista trimisă de FCSB la UEFA cuprinde în acest moment 9 jucători de câmp care pot evolua cu Slovan Liberec şi 5 portari.
”Trebuie să fim pregătiți pentru orice, nu este știință aici, apar schimbări în permanență. Dacă adversarul ar fi avut la dispoziție întreg lotul, cu siguranță că am fi avut șansa a doua.
Șansele noastre ar fi fost mici, având în vedere că se joacă o singură manșă, dar acum consider că șansele s-au egalizat. Totuși, nu pot spune că suntem favoriți, cu siguranță nu.
Este clar că ne-au crescut șansele, dar, indiferent de jucătorii pe care îi va folosi adversarul, tot sunt jucători de calitate”, a declarat Pavel Hoftych, antrenorul de la Slovan Liberec.
Antrenorul cehilor a vorbit şi despre "Miracolul de la Liberec"
Pavel Hoftych a vorbit şi despre coşmarul din urmă cu 11 ani. Atunci, Dinamo reuşea să întoarcă un 0-3 din tur chiar la Liberec şi să se califice.
”Îmi amintesc acel meci, țin minte că mi-am spus că e foarte greu să fie întors acel 3-0. Totuși, din cauza unor greșeli mari, scorul a fost întors”, a încheiat conferința Pavel Hoftych.
- Ce a spus antrenorul de Slovan despre focarul de la FCSB
- Pavel Hoftych a vorbit şi despre miracolul de la Liberec, de acum 11 ani
- România - Austria e live pe Antena 1 şi în AntenaPLAY, duminică, de la 21:45
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Cristi Săpunaru, anunţ despre viitorul său! Vrea să revină în fotbal la iarnă: “Planul e să facem un club puternic”
- Doliu în fotbalul românesc. A murit fostul conducător al echipei care i-a lansat pe Rădoi, Dănciulescu și Adi Ilie
- Dorinel Munteanu, aproape de revenire. Antrenorul cu care se luptă pentru a prelua noua echipă
- Răzvan Burleanu, vizită la Senatul României! Se pregăteşte o decizie istorică pentru fotbalul românesc
- Cum controlează Adrian Mutu un teren al statului câștigat fără licitație. Programul, făcut în beneficiul propriu