Start de senzație în Premier League. Liverpool, salvată de hat-trick-ul lui Salah. Rezultatele primei zile

Iulian Focșăneanu Publicat: 12 septembrie 2020, 18:30 / Actualizat: 12 mai 2021, 9:36

Comentarii
Start de senzație în Premier League. Liverpool, salvată de hat-trick-ul lui Salah. Rezultatele primei zile

Mohamed Salah a înscris trei goluri în Liverpool-Leeds 4-3

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Campionii en-titre au fost puși la grea încercare de nou-promovata Leeds. Chiar dacă au jucat pe Anfield, fotbaliștii lui Jurgen Klopp au suferit și au primit trei goluri!

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mohamed Salah, hat-trick pentru Liverpool

Mohamed Salah a dovedit din nou că este numărul 1 pentru Liverpool. Egipteanu a câștigat de unul singur duelul cu echipa lui Marcelo Bielsa. A deschis scorul în minutul 4, din penalty, dar Harrison a stabilit imediat egalitatea. Virgil van Dijk le-a dus din nou pe gazde la conducere. Nu pentru mult timp! Bamford a făcut 2-2 în minutul 30. 

La faza imediat următoare, Salah a reușit o execuție superbă, din interiorul careului. Atacantul de 28 de ani a trimis un șut năprasnic, în vinclu, și nu i-a dat nicio șansă lui Meslier. Leeds nu a cedat și părea a pleca cu un punct de pe Anfield. Klich a înscris golul de 3-3. Același Mohamed Salah le-a spulberat oaspeților visul.

Cu două minute înainte de final, starul lui Liverpool a mai executat o lovitură de la 11 metri. A reușit astfel un hat-trick de senzație și le-a adus "cormoranilor" victoria, scor 4-3.

În primul meci al noului sezon, Arsenal s-a impus fără emoții pe terenul unei alte nou-promovate. Lacazette, Gabriel și Aubameyang au punctat în succesul la scor de neprezentare. 

Reclamă
Reclamă

Rezultatele din prima etapă a Premier League

  • Fulham – Arsenal 0-3 (A. Lacazette 8, Gabriel 49, P. Aubameyang 57)
  • Crystal Palace – Southampton 1-0 (W. Zaha 13)
  • Liverpool – Leeds 4-3 (M. Salah 4-pen., 33, 88-pen., van Dijk 20 / J. Harrison 12, P. Bamford 30, M. Klich 66)
  • West Ham – Newcastle 0-2 (C. Wilson 56, J. Hendrick 87)
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va fi surpriza neplăcută a Cupei Mondiale?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
3:00

VIDEOScoția 0-1 Maroc. Fast and furious: Saibari înscrie unicul gol în secunda 68, Maroc e cu gândul la 16-imi

2:30

Brazilia – Haiti LIVE VIDEO (03:30, Antena 1 şi AntenaPLAY). “Selecao” face spectacol şi fără Neymar. Echipele de start

2:06

Cinci lucruri după SUA – Australia 2-0, meciul în care americanii au arătat că știu (mult) fotbal

1:28

VideoCe lovitură a dat Bayern! Jucătorul transferat de lângă Man a dat cel mai rapid gol de la Mondial, după 68 de secunde

1:11

Video“Flower of Scotland” a cutremurat arena din Boston! Piele de găină înainte de Scoţia – Maroc

0:02

VIDEOSUA – Australia 2-0. Americanii s-au calificat în şaisprezecimile Campionatului Mondial

1 Un nou transfer în Belgia după Olaru. Fotbalistul din Liga 1 și-a dat acordul 2 Trabzonspor a decis: ce se întâmplă cu Denis Drăguş, după ce atacantul s-a înţeles cu Gigi Becali 3 Se pregătește să fugă de la FCSB. Mihai Stoica: “Am mari dubii că vine la reunire” 4 Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic 5 Răsturnare uriaşă de situaţie: Anderson Ceara nu mai ajunge la FCSB! Gigi Becali a făcut anunţul 6 Pierluigi Collina a dezvăluit cum l-a ales pe Istvan Kovacs să arbitreze meciul 1.000 de la Mondiale
Citește și